Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===---
Grupa Rekonstrukcji Historycznej Panzer-Lehr
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Ładownice Polskie

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Barwa i broń Wehrmachtu -> Wyposażenie i uzbrojenie Wehrmachtu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
damian93ss



Dołączył: 28 Kwi 2010
Posty: 136

PostWysłany: Nie Cze 20, 2010 10:15 pm    Temat postu: Ładownice Polskie Odpowiedz z cytatem

WItam.
Jeżeli posiadacie zdjęcia żołnierzy z Polskimi ładownicami od mausera lub innym osprzętem Polskim byłbym bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam.

_________________
"...i zes?a? ich Pan na ziemi? by siali zam?t i zniszczenie..."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Nie Cze 20, 2010 10:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jeżeli posiadacie zdjęcia żołnierzy z Polskimi ładownicami od mausera lub innym osprzętem Polskim byłbym bardzo wdzięczny.

Jakich żołnierzy?

Pozdro
Hindus

_________________
„…Dlaczego uparcie nosz? krawat w warunkach polowych? Bo hitlerowiec w krawacie jest mniej awanturuj?cy si?!...”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mauser98k



Dołączył: 25 Lip 2007
Posty: 295

PostWysłany: Pon Cze 21, 2010 6:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wspomnę tylko, że Niemcy wysłali zdobyczne polskie ładownice do Mausera wraz z zapasami swoich ładownic z pierwszej wojny światowej jako pomoc dla Finlandii (stąd też na rynku tyle polskich ładownic z biciami SA - Suomen Armeija).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
damian93ss



Dołączył: 28 Kwi 2010
Posty: 136

PostWysłany: Pon Cze 21, 2010 5:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przepraszam, zapomniałem dodac:)
NIemieckich.

Ponieważ wpadły mi w ręce kompletne, ale rozprute na czesci itwarde łądownice.

Wiem jak rozmiękczyc skórę oraz pozszywac.
I myslalem czy odtwarzajac SS-VT w 39 byly przypadki uzywania polskich ladownic.




Pozdrawiam.

_________________
"...i zes?a? ich Pan na ziemi? by siali zam?t i zniszczenie..."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hainrich



Dołączył: 22 Sty 2008
Posty: 860

PostWysłany: Pon Cze 21, 2010 5:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To zdecydowanie lepiej po naprawie zostawic je na polce /zwlaszcza jezeli jak pisales sa twarde/. Ekwipunek powinien wygladac na w miare nowy a nie jak zdjety z trupa. Mocno naciagana teoria - ze niby ss musialo doposazac sie w zdobyczny podstawowy ekwipunek maszerujac przez Polske?
Owszem /w WH/ w 39 byly wypadki dozbrajania sie np. w zdobyczna bron maszynowa, sa tez zdjecia z pozniejszych lat gdzie WH nosi polskie bagnety. Jednak watpie by w ss byla az taka bieda zeby ktos na gwalt musial sobie zakladac ledwie zdobyte ladownice Wink

_________________
Siehst Du den Spieß im Moore winken, wink zurück und laß ihn sinken.

Pioniere - durch Stahl und Beton.
Pionier 39: www, facebook
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Nordzik



Dołączył: 21 Wrz 2009
Posty: 255

PostWysłany: Pon Cze 21, 2010 6:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprzęt zdobyczny polki we wrześniu - nie. Odtwarzamy regułę nie wyjątek. ZA to można używać np. czeskich bagnetów, austriackich saperek itd. jeśli mamy ochotę na smaczek.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pader



Dołączył: 12 Sty 2009
Posty: 103

PostWysłany: Nie Paź 09, 2011 11:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proszę może to nie foto niemców ale moich ładownic Polskich czernionych przez niemiaszków :] Brak obcych bić, tylko polskie stemple.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
czarny_wujek



Dołączył: 26 Cze 2008
Posty: 68

PostWysłany: Pon Paź 10, 2011 7:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zamieść lepsze zdjęcie, ze zbliżeniami fotografowanych przedmiotów, bo na powyższych jakoś specjalnie nie widać ich czernienia. Ładownice wyglądają na nich raczej na mocno używane wielokrotnie natłuszczane (niekoniecznie współcześnie) i brudne. Przydało by się również ujecie „pleców” ładownic oraz górnych krawędzi komór amunicyjnych - ukrytych pod pokrywami.
_________________
FJR.1
http://www.fjr1.org
www.facebook.com/GRH.FJR1
http://ekwipunek.blogspot.com/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pader



Dołączył: 12 Sty 2009
Posty: 103

PostWysłany: Pon Paź 10, 2011 8:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiepski mam aparacik w telefonie, ale chyba będzie widać że pod pokrywą przebija się brązowy a na rewersie ładownic metalowe elementy(nity, blaszki i d-ring) noszą ślady czarnienia tak samo jest z knopikami ładownic(są w farbie)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
czarny_wujek



Dołączył: 26 Cze 2008
Posty: 68

PostWysłany: Pon Paź 10, 2011 7:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szkoda, że nie możesz zrobić lepszych zdjęć chętnie bym zobaczył te ładownice na dobrych, wyraźnych zbliżeniach. W takiej sytuacji nie trudno je jednoznacznie ocenić.
W każdym razie Niemcy farbując brązowe ładownice na czarne, nie czernili w nich pleców. Na Twoich zdjęciach tylna część wygląda tak samo jak komory z przedniej strony.
Nie wiem jak te ładownice trafiły w Twoje ręce i czy wiesz jaka jest ich historia jednak czarna farba na okuciach może wskazywać na to, iż po wojnie trafiły do magazynów w ZSRR. Tam powszechną praktyką było zamalowywanie czarną farbą elementów metalowych na niemieckich ładownicach do mausera.

_________________
FJR.1
http://www.fjr1.org
www.facebook.com/GRH.FJR1
http://ekwipunek.blogspot.com/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pader



Dołączył: 12 Sty 2009
Posty: 103

PostWysłany: Pon Paź 10, 2011 9:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Postaram się jeszcze wstawić lepsze:/
Ja pozyskałem z aukcji(jako Polskie marynarki lub Policyjne), przyleciały z Krakowa. Ich historii nie znam. no mam niemieckie z zapasów z Ukrainy i są właśnie pomalowane :/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pader



Dołączył: 12 Sty 2009
Posty: 103

PostWysłany: Pon Paź 17, 2011 11:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oki coś tam popstrykałem:
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Barwa i broń Wehrmachtu -> Wyposażenie i uzbrojenie Wehrmachtu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać plików na tym forum