Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===---
Grupa Rekonstrukcji Historycznej Panzer-Lehr
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Witam serdecznie

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Rekonstrukcja historyczna - informacje praktyczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Martines



Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 21

PostWysłany: Sro Cze 30, 2010 12:53 pm    Temat postu: Witam serdecznie Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie brać rekonstruktorską.

Czytam forum od dłuższego czasu, prawdziwa skarbnica wiedzy i w większości przypadków tytaniczna praca kolegi Hindusa. Wiele się nauczyłem czytając tematy forum. Za tę nabytą dzięki Waszej pracy wiedzę chciałbym w tym miejscu serdecznie podziękować. Na imię mam Marcin, mieszkam w Elblągu, lat 29, żona sztuk jeden, syn sztuk jeden. Z wykształcenia mgr rehabilitacji na co dzień pracujący z małymi szkrabami. W weekendy muzyk weselny. Tyle może o sobie.

Co do mojego hobby, jestem asgejem (człowiekiem bawiącym się w asg). Historykiem amatorem II Wojny Światowej. W końcu postanowiłem zabrać się za stylizację na żołnierza Wehrmachtu w realiach asg. Wiem, że wielu z Was patrzy na ersoftowców z przymrużeniem oka lub nawet z pogardą. Nie zmienia to faktu, że takiej stylizacji mam zamiar się podjąć i zgodnie z moimi przekonaniami mam zamiar wykonać ją na poziomie bliższym rekonstrukcji niż stylizacji. Okres który mnie interesuje to przełom lat 39/40, z racji tego, że strzelam się głownie jesienią/zimą/wczesną wiosną (praca sezonowa niestety eliminuje mnie z rozgrywek asg latem, jak i też niestety zamyka mi drogę do udziału w grupie rekonstrukcji historycznej) i strasznie podoba mi się niemieckie umundurowanie z tego okresu, mam tu na myśli bluzę m36 z ciemnozielonym kołnierzykiem i charakterystyczne spodnie w kolorze steingrau. I tu pojawia się moje pytanie. Z racji tego iż chcę pójść na pewne ustępstwa te bliższe stylizacji chciałbym poznać kolegów opinie na temat kilku elementów, które chciałbym do owej stylizacji wprowadzić jako zamienniki używanych przez Was reprodukcji/replik umundurowania. Plany są następujące:
Bluza m36 produkcji Sturm'a
Spodnie steingrau sukienne duńskie, takie oto: http://allegro.pl/item1091364653_spodnie_dunskie_steingrau_repro_wh_m36_94_107.html
Saperki NVA, bez przeróbek póki co, takie oto: http://allegro.pl/item1101340099_buty_saperki_ddr_do_rekonstrukcji_wh_nowe.html
Pas z klamrą
Ładownice do karabinu Mauser Kar98K
Hełm m40 (wiem, że to nie do końca będzie koszerne, ale to znów ukłon w stronę stylizacji)
Szelki szturmowe, konwersja z szelek czeskich
Pojemnik na maskę p-gaz, chlebak, menażka, manierka
Zeltbahn
Bagnet do Mauser 98
Pokrowiec na płachtę p-iperytową.
Płaszcz m36

Proszę Was o opinię, w szczególności w kwestii spodni i saperek.

Pozdrawiam i dziękuję z góry za wszelkie uwagi i sugestie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Sro Cze 30, 2010 1:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć Marcin!
Serdecznie witamy na naszym forum! Cieszę się, że nasza robota na coś się przydaje Wink

Co do saperek NVA, o które pytasz – tych butów na pewno bym nie kupił (pogardliwie nazywamy je „gofrownicami Honeckera”), bo mają tylko tyle wspólnego z saperkami WH, że też mają cholewy. W Twoim przypadku (skoro skompletowany szpej posłuży Ci do ASG) poszukałbym raczej saperek kompanii reprezentacyjnej BW, które co prawda też tylko w nikłym stopniu przypominają drugowojenne buciory niemieckie, ale przynajmniej wykonane są ze skóry, a po nad to da się je w wyniku przeróbki podeszwy, podkuć (wiem, że koszt będzie nieco większy, ale efekt lepszy).

Hełm M40 jak najbardziej ok – przeważająca większość rekonstruktorów „niemieckich” zajmujących się wczesnym okresem IIWŚ używa ich zamiast M35 z tej prostej przyczyny, że te dzwony są łatwiej dostępne, tańsze, a różnice wizualne dostrzec może tylko naprawdę zorientowana osoba.

Przydała by Ci się jeszcze furażerka, gdybyś znudził się noszeniem hełmu Smile

Łopatki w pokrowcu, chlebaka, menażki i manierki z kubkiem nie zamierzasz nosić? Pytam, bo trochę ubogo będzie Twoja sylwetka wyglądać bez nich – prędzej bym z puszki na maskę pgaz zrezygnował…

Pozdro
Hindus

_________________
„…Dlaczego uparcie nosz? krawat w warunkach polowych? Bo hitlerowiec w krawacie jest mniej awanturuj?cy si?!...”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Martines



Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 21

PostWysłany: Sro Cze 30, 2010 2:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.

Dziękuję za poradę. Oczywiście wszelkie niezbędne części ekwipunku takie jak chlebak, manierka, menażka, bagnet itp. zamierzam jak najbardziej nosić, co więcej używać ich na imprezach 24h bo i w takie się bawimy. Faktycznie zapomniałem o furażerce wypisując rzeczy, które mam zamiar skompletować. Puszka na maskę p-gaz się doskonale sprawdza jako pojemnik na kulki i gaz pędny do repliki (jeśli ktoś takową gazową posiada) w przypadku gier ASG. Nawet udało mi się dzięki uprzejmości mojego szanownego dziadka stać się posiadaczek 5 pudełek Scho-ka-kolady Cool

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Radi



Dołączył: 10 Kwi 2010
Posty: 558

PostWysłany: Sro Cze 30, 2010 3:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cyt(praca sezonowa niestety eliminuje mnie z rozgrywek asg latem, jak i też niestety zamyka mi drogę do udziału w grupie rekonstrukcji historycznej)
Ale dlaczego ? u mnie w grupie sa ludzie ktorzy na stałe mieszkaja na Wyspach i pojawiaja się 2-3 razy do roku przy róznego rodzaju imprezach - sa też i tacy ktorzy regularnie kursują do cieplych krajow Wink i spokojnie mozna jedno z drugim pogodzic.
Pozdrawiam

_________________
Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Martines



Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 21

PostWysłany: Sro Cze 30, 2010 4:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przepraszam za OT, Radi od połowy kwietnia do końca października mam każdą, absolutnie każdą sobotnią noc zajętą (wesela) ... są jakieś imprezy rekonstrukcyjne w okresie listopad - marzec Question

Ja bardzo chętnie wszedłbym na całego w rekonstrukcję ale no "nidyrydy" Rolling Eyes Cool

Wracając do tematu, czy ktoś cokolwiek może powiedzieć na temat spodni, do których podałem link Question Czy lepszym rozwiązaniem byłby zakup spodni m40 w kolorze feldgrau Question

Pozdrawiam.

P.S. Problem spodni został rozwiązany dzięki koledze Nordzikowi. Dziękuję Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lesiu



Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 32

PostWysłany: Sro Cze 30, 2010 10:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Martines,

ASG z historycznymi akcentami jest super. Szkoda tylko, że jest nas póki co bardzo mało.
Jakiej broni zamierzasz używać (piszesz co prawda o ładownicach, ale...)? Z mauserem jest niestety bida...

Pozdrawiam,
Leszek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Martines



Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 21

PostWysłany: Pią Lip 02, 2010 6:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Leszku,

Otóż dotarłem do pewnego brytyjskiego forum, gdzie jest obszerny temat o przeróbce Kar'a od Boyi'a na replike uzyteczną w obecnych realich pola walki ASG ...

oto temat ... http://www.ww2airsoft.org.uk/php/phpBB2/viewtopic.php?f=13&t=1613&st=0&sk=t&sd=a miłej lektury.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Martines



Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 21

PostWysłany: Pią Lip 16, 2010 12:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie, co szanowna brać sądzi o tej replice m35 ??? Chodzi mi o poprawność dzwonu i fasunku, nie o kolor.

http://allegro.pl/item1096204716_m35_helm_niemiecki_ii_wojna_z_fasunkiem_oliv.html

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lesiu



Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 32

PostWysłany: Pią Lip 16, 2010 12:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Martines napisał:
Witaj Leszku,

Otóż dotarłem do pewnego brytyjskiego forum, gdzie jest obszerny temat o przeróbce Kar'a od Boyi'a na replike uzyteczną w obecnych realich pola walki ASG ...

oto temat ... http://www.ww2airsoft.org.uk/php/phpBB2/viewtopic.php?f=13&t=1613&st=0&sk=t&sd=a miłej lektury.

Pozdrawiam.


Pamiętam, że ktoś z WMASG przerobił Kar98 (chyba Boyi) tak, że strzelał z magazynków.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mateusz94-39



Dołączył: 27 Sie 2007
Posty: 203

PostWysłany: Pią Lip 16, 2010 1:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hełm ma zły profil, według mnie średnio nadaje się do użytku
_________________
Pozdrawiam
Mateusz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Seeteufel



Dołączył: 17 Lut 2008
Posty: 645

PostWysłany: Pią Lip 16, 2010 6:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hełm się niestety nie nadaje do niczego. Zwłaszcza za taką cenę.
Przy odrobinie szczęścia i cierpliwości można kupić taniej oryginalny dzwon w znakomitym stanie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Martines



Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 21

PostWysłany: Nie Sie 22, 2010 10:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powolutku do przodu ...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Andrzej1993



Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 187

PostWysłany: Nie Sie 22, 2010 10:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Łał, jest i Kragenbinde. Very Happy Powodzenia życzę!
Czy mógłbym poprosić o zdjęcia pudełek po Scho-Ka-Koli? To są te oryginalne II-wojenne(lub i przedwojenne)?

_________________
www.historia.org.pl/forum
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Rekonstrukcja historyczna - informacje praktyczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać plików na tym forum