Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===---
Grupa Rekonstrukcji Historycznej Panzer-Lehr
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Manewry ASG - Legionowo 05.03.2011

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Fotogaleria
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Pon Mar 07, 2011 11:12 pm    Temat postu: Manewry ASG - Legionowo 05.03.2011 Odpowiedz z cytatem

Na zaproszenie Kolegów ze Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie, mieliśmy przyjemność wziąć udział we wspólnych manewrach z użyciem broni ASG.
Dla nas zabawa w takiej konwencji była nowym doświadczeniem. Tylko nieliczni z nas w ogóle wcześniej mieli okazję bawić się w „sianie kompozytem”. Ja osobiście zawsze sceptycznie podchodziłem do pomysłu łączenia rekonstrukcji historycznej i „strzelanek ASG”.
Toteż przebieg całej imprezy przeszedł moje najśmielsze oczekiwania. Przede wszystkim było to zasługą mądrej organizacji całej zabawy. Tak naprawdę samo strzelanie było tylko dodatkiem do ćwiczeń w umiejętności poruszania się pododdziałów na polu walki. Nadrzędną zasadą tych manewrów było stosowanie tak przez „stronę polską / brytyjską”, jak i „niemiecką” regulaminowych norm obowiązujących w tym zakresie w obu armiach. Po za tym narzucone były ścisłe ograniczenia w ilości przysługującej na każdą sztukę broni „amunicji”- odpowiadające ilościom „historycznym”. Sama broń, z powodów logistycznych była w przeważającej mierze egzemplarzami replik współczesnych modeli. Żeby jednak zwiększyć realizm gry, określone zostało z góry którzy uczestnicy mogą używać ognia ciągłego, a którzy strzelać tylko pojedynczym – tak by nasycenie ogniem broni automatycznej zbliżone było do realiów historycznych.
Kłamałbym mówiąc, że cała zabawa nie dała nam potężnego kopa adrenaliny Smile
Myślę jednak, że walor edukacyjny tych manewrów trudno przecenić, toteż dla mnie były one bardzo ciekawym doświadczeniem.
Z tego miejsca w imieniu moich Kolegów z grupy jak i swoim własny jeszcze raz chciałbym podziękować Kolegom ze Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie za zaproszenie nas na swoje manewry, a Kolegom reprezentującym inne grupy rekonstrukcji historycznej biorące w nich udział, za świetną zabawę w doborowym towarzystwie!
Na koniec garść zdjęć które udało mi się pstrykną w przerwie między rozgrywanymi epizodami – pojawiają się na nich anachroniczne elementy scenerii, wyposażenia i uzbrojenia, ale są to nieuniknione skutki udziału w tego rodzaju zabawie – stąd zdjęcia wykonałem na błonie kolorowej, żeby nie nadawać im „zbyt historycznego” charakteru!




























Pozdrawiam
Hindus

_________________
„…Dlaczego uparcie nosz? krawat w warunkach polowych? Bo hitlerowiec w krawacie jest mniej awanturuj?cy si?!...”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jochen



Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 57

PostWysłany: Wto Mar 08, 2011 8:49 pm    Temat postu: Re: Manewry ASG - Legionowo 05.03.2011 Odpowiedz z cytatem

Hindus napisał:
(...) Ja osobiście zawsze sceptycznie podchodziłem do pomysłu łączenia rekonstrukcji historycznej i „strzelanek ASG”.
(...)


Hindusie, czy mógłbyś rozwinąć?

Osobiście uważam, że dobrze przygotowana impreza asg, w dobrym, sprawdzonym towarzystwie może przynieść tylko pozytywne doświadczenia dla obu środowisk.

_________________
Wer seine Schwerter zu Pflugscharen schmiedet, wird für jene pflügen, die dies nicht getan haben
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Fotogaleria Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum