Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===---
Grupa Rekonstrukcji Historycznej Panzer-Lehr
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Co to za guzik, płaski z orłem w koronie, oznaczeniem FR???

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Rekonstrukcja historyczna - informacje praktyczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maladorf



Dołączył: 14 Mar 2011
Posty: 7

PostWysłany: Czw Mar 31, 2011 9:35 am    Temat postu: Co to za guzik, płaski z orłem w koronie, oznaczeniem FR??? Odpowiedz z cytatem

Witam,
znalazłam niedawno guzik płaski, najprawdopodobniej mosiężny, okrągły o średnicy 29 mm. Na awersie orzeł w koronie, w szponach berło i jeszcze jedna korona. Na piersi, między skrzydłami oznaczenie FR. Rewers gładki, z zaczepieniem do przyszycia guzika...widoczne tylko jakieś wgłębienia. Wszędzie gdzie szukam info. są zazwyczaj guziki z orłami bez korony, bądz w koronie ale wypukłe.

Mam prośbę o poinformowanie mnie z jakich czasów ten guzik, czy wojskowy, zy polskiego wojska...wszelkie informacje mile widziane. Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam forumowiczów!Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
cbr



Dołączył: 21 Gru 2008
Posty: 2030

PostWysłany: Czw Mar 31, 2011 5:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.google.pl/images?hl=pl&client=firefox-a&hs=P4L&rls=org.mozilla:pl:official&q=orze%C5%82%20pruski&um=1&ie=UTF-8&source=og&sa=N&tab=wi&biw=1152&bih=554

FR - może nazwa króla, w tym wypadku raczej FRyderyk niż Wilhelm:) No i sugeruj się miejscówką wyrycia guzika, kto tam stacjonował, przechodził czy walczył. Pozdro.

_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hainrich



Dołączył: 22 Sty 2008
Posty: 860

PostWysłany: Czw Mar 31, 2011 6:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pruski guzik rangowy (Auszeichnungsknopf).
http://myvimu.com/exhibit/2340-pruski-guzik-rangowy
FR - Fredericus Rex = król Fryderyk

_________________
Siehst Du den Spieß im Moore winken, wink zurück und laß ihn sinken.

Pioniere - durch Stahl und Beton.
Pionier 39: www, facebook
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Rekonstrukcja historyczna - informacje praktyczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać plików na tym forum