Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===---
Grupa Rekonstrukcji Historycznej Panzer-Lehr
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Aukcje internetowe - fanty warte uwagi

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Dział ogólny -> Archiwum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Wto Lis 28, 2006 10:49 am    Temat postu: Aukcje internetowe - fanty warte uwagi Odpowiedz z cytatem

Proponuję wątek, w którym będziemy umieszczać aukcje internetowe, na których wystawiane są przedmioty związane z naszym hobby - warte uwagi, zakupu, albo po prostu niosą jakąś wartość poznawczą dla nas.

Zacznę od tego - wygląda na zdrowy, nawet nie bardzo pogięty wykop - szkoda, że mało profesjonalnie ma zaspawaną lufę Sad Mógłby się gość po za tym bardziej postarać i ładniej go doczyścić.

http://www.allegro.pl/item145847149_stg_44_super_.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
michalczewski



Dołączył: 26 Lis 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Wto Lis 28, 2006 10:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://allegro.pl/item144567208_buty_saperki_do_rekonstrukcji_100_jak_oryginaly.html maja klimat jak sie je przepastuje bezbarwna pasta to beda PIEKNE.
Dobre saperki wygladaja super, szkoda ze nie lubie w nich chodzic. Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Wto Lis 28, 2006 10:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mają klimat, bo z tego co się dowiedziałem były robione na tych samych kopytach co saperki dla armii III Rzeszy Smile
Ja jednak, tak jak o tym rozmawialiśmy, jestem zwolennikiem barwienia ich na czarno - mimo wszystko uważam, że to bardziej odpowiada prawdzie historycznej Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
michalczewski



Dołączył: 26 Lis 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Wto Lis 28, 2006 11:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie bronie, ale i tak na poczatek trzeba je wyczyscic i dobrze wypastowac bo pewnie ostatnio zaznaly "dobrej reki" 30 lat temu.

Dodane po 26 minutach:

Dla naszych przyszlych szeregowych http://allegro.pl/item144725412__rekonstrukcja%5D_ladownica_mauser_kar98k_repro.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Sro Lis 29, 2006 9:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz co Maciek, to nawet nie o czyszczenie w tym wypadku chodzi - najgorsze dla skóry jest jej wysuszenie (utrata naturalnych olejków, które dzięki procesowi garbowania utrzymują się w niej i odpowiadają za jej elastyczność) - dlatego przede wszystkim, podejrzewam, że przydało by im się to:
http://www.allegro.pl/item145479037_preparat_z_lanoliny_do_konserwacji_skory_nowosc.html
Miałem wątpliwości, czy to działa, bo z reguły jestem sceptycznie nastawiony do takich nowości, ale rzeczywiście pomaga.

A co do ładownic do Mausera, to mam pytanie, bo od dawna mnie to interesuje - czy ktoś jeszcze na naszym rynku prowadzi sprzedaż replik ładownic do Mausera, bo te mi się podobają, ale dość drogo wychodzi zakup ich kompletu - ok. 200 PLN - a za te pieniądze można kupić w fajnym stanie oryginalne!

Aha, czy gdzieś można dostać również replike żabki do bagnetu do Mausa, ale w wersji z paskiem na rękojeść? - widziałem tylko te bez paska, ale one mi się nie podobają.

Kolejny Stg w stanie wymagającym jednak sporo pracy, ale bez ceny minimalnej:
http://www.allegro.pl/item146048704_stg_.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
michalczewski



Dołączył: 26 Lis 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Sro Lis 29, 2006 11:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taka zabe zrobi ci Lukasz Smile

Dodane po 9 minutach:

http://cgi.ebay.com/WWII-German-Luftwaffe-98K-Brown-Mag-Pouch-a-pair_W0QQitemZ200052406308QQihZ010QQcategoryZ36049QQtcZphotoQQcmdZViewItem tu nasz stary znajomy sprzedaje za 150zl komplet (czarne tez produkuje) przy okazji moze sobie ktos zamowic z inna przesylka.
Nie mialem ich w rekach wiec sie nie wypowiem na temat ich jakosci, jednak wygladaj solidnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Sro Lis 29, 2006 12:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To w takim razie muszę poprosić Łukasza!

Ciekawe ile by razem z przesyłką kosztowały te ładownice - bo przyznam, że 150 PLN, a 200 PLN to już znaczna różnica, która weryfikuje opłacalność całej sprawy Wink

Maciek, mam prośbę a'propos oferowanych przez Ciebie saperek - czy mógłbyś zmierzyć w nich obwód cholew - dla mnie jest to kluczowa sprawa, która decyduje o zakupie wysokich butów (nigdy np. nie mogłem dostać oficerek dla siebie, bo choć rozmiar był ok. to miałem za grube łydki).
Z resztą te saperki, które mi się udało dostać, są na styk po włożeniu w nie nogi w spodniach - ale żeby za cholewami nosić handgranaty, to o tym nie ma mowy Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
michalczewski



Dołączył: 26 Lis 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Sro Lis 29, 2006 1:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak bede mial w reku to zmierze. (za 2-3 dni)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Czw Lis 30, 2006 11:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fajny - najważniejsze, że kompletny, a po za tym za niewygórowaną cenę:
http://www.allegro.pl/item146223640_panzerfaust_orginal_super_stan_do_rekonstrukcj.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
michalczewski



Dołączył: 26 Lis 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Nie Gru 03, 2006 1:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://cgi.ebay.com/WW2-German-M34Officer-fieldCap-Heer-Panzergrenadier-57_W0QQitemZ6625619023QQihZ012QQcategoryZ104001QQrdZ1QQcmdZViewItem co myslicie na temat tego crushera? Ja juz swoje zdanie mam wyrobione, chce poznac wasze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Nie Gru 03, 2006 7:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekaw jestem jak wykonane jest usztywnienie przodu, bo jedyną rzeczą, która mi się w niej nie podoba to miejsce nad kokardą narodową - ale jeśli byś się na nią zdecydował to myślę, że dało by się ją tak "pomęczyć" żeby sobie z tym poradzić. Chyba, że to efekt tego, że manekin ma za małą głowę do tej czapki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
michalczewski



Dołączył: 26 Lis 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Nie Gru 03, 2006 8:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Glowa" jest duzo za mala, trzeba pomyslec jak dobrze zmatowic daszek bo tutaj sie swieci jak...wiadomo co Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Pon Gru 04, 2006 9:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Papier ścierny drobno ziarnisty, a następnie płyn do polerowania karoserii - ma również właściwości ścierne i fajnie matowi gładkie powłoki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
michalczewski



Dołączył: 26 Lis 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Pon Gru 04, 2006 10:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obwod cholewy to troszke ponad 42 ale mysle ze dadza sie jeszcze troche rozciagnac.
Na szczescie nosimy spodnie wiazane na buty a nie, wpuszczone w cholewy, zawsze to kilka cm do przodu Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Dział ogólny -> Archiwum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum