Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===---
Grupa Rekonstrukcji Historycznej Panzer-Lehr
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dobranie kolorów w palecie RAL.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Rekonstrukcja historyczna - informacje praktyczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Walter1944



Dołączył: 04 Wrz 2011
Posty: 6

PostWysłany: Nie Wrz 04, 2011 10:43 pm    Temat postu: Dobranie kolorów w palecie RAL. Odpowiedz z cytatem

Witam, w moje posiadanie wpadła skrzynka na patrony do mg-ty oraz puszka.
Puszkę zamierzam walnąc w Feldgrau a skrzynkę w Dunkelgelb. Tutaj tkwi problem.

1. Czy kolor RAL 6006 w obecnej funkcjonującej palecie, robiony w lokalnej mieszalni lakierów to dobry pomysł ?

2. Co do koloru Dunkelgelb jak przeczytałem starej barwy nie można już uzyskac pod tym samym numerem, więc jaki jest najlepszy jej kodowy zamiennik ? (Nie licząc farby z allegro) Ponieważ tak samo zamierzam go otrzymac w mieszalni.

Z góry dziękuję i pozdrawiam !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Slajmi130



Dołączył: 03 Wrz 2011
Posty: 148

PostWysłany: Pon Wrz 05, 2011 7:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proponowałbym skorzystać z gotowych sprayów RAL 6006. Oczywiście mieszać farbę także możesz o ile mieszalnia jest fachowa. Ja gdy postanowiłem dorobić sobie litr RAL 6006 nie byłem zadowolony. Sprzedawca nie uzyskał koloru który by mnie satysfakcjonował. Za każdą próbą wychodził mu inny kolor, ale trzeba próbować. Odnośnie dunkelgelb, to nie ma odpowiednika. możesz spróbować z farbami do modeli do sklejania lub mieszać samemu na podstawie RAL 8000 i dodając odpowiednie pigmenty. Oczywiście trzeba mieć wzór Wehrmacht olive do porównania
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Walter1944



Dołączył: 04 Wrz 2011
Posty: 6

PostWysłany: Pon Wrz 05, 2011 10:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki wielkie Razz. Tylko problem z tym że te modelarskie są w małych pojemniczkach i można je łatwo zdrapać z przedmiotu, tak właśnie patrzę że RAL8000 i 1024 są dośc bliskie, ale mam nadzieje że ktoś z forumowiczów ma jeszcze jakieś pomysły.

BTW, o jakich pigmentach mowa ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
remius



Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 2214

PostWysłany: Pon Wrz 05, 2011 10:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Walter1944 napisał:
Dzięki wielkie Razz. Tylko problem z tym że te modelarskie są w małych pojemniczkach i można je łatwo zdrapać z przedmiotu, tak właśnie patrzę że RAL8000 i 1024 są dośc bliskie, ale mam nadzieje że ktoś z forumowiczów ma jeszcze jakieś pomysły.

BTW, o jakich pigmentach mowa ?

Może Koledze , na podstawie farby modelarskiej w mieszalni farb dorobiorą odpowiedni kolor?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Walter1944



Dołączył: 04 Wrz 2011
Posty: 6

PostWysłany: Pon Wrz 05, 2011 12:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam akurat pactrę Dunkelgelb bo ostatnio robiłem Stuga, tak więc wziąc ją i na jej podstawie zrobic Dunkla ? To w zasadzie felgrau też ze sobą wezmę. Dzięki Wielkie !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hainrich



Dołączył: 22 Sty 2008
Posty: 860

PostWysłany: Pon Wrz 05, 2011 2:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko radze isc do mieszalni gdzie dorabiaja lakiery do samochodow, a nie do takiej w supermarkecie budowlanym. I koniecznie dorabiac nie podajac numer (wychodza rozne kwiatki) a dajac probke do pobrania.
Jezeli chodzi o te supermarketowe to ja nie bylem zadowolony, farby mocno sie roznily.

_________________
Siehst Du den Spieß im Moore winken, wink zurück und laß ihn sinken.

Pioniere - durch Stahl und Beton.
Pionier 39: www, facebook
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Slajmi130



Dołączył: 03 Wrz 2011
Posty: 148

PostWysłany: Wto Wrz 06, 2011 5:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
BTW, o jakich pigmentach mowa ?

Chodzi o pigmenty malarskie które dodaje się np. do farby koloru białego uzyskując np jasno zielony itd.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sepp



Dołączył: 30 Maj 2011
Posty: 316

PostWysłany: Wto Wrz 06, 2011 4:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zamów sobie farbę u Boxer & Rotor:
http://www.motoweteranbazar.pl/

Mają RAL 8000 w puszkach o poj. 3l i spray`u 400ml.

Posiadają także w sprzedaży lakier do wewnętrznego zabezpieczania zbiorników paliwa.

_________________
Lokalny watażka Sepp Knoche



War does not make one great
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Rekonstrukcja historyczna - informacje praktyczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać plików na tym forum