Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===---
Grupa Rekonstrukcji Historycznej Panzer-Lehr
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Pytanie a mrówkę oraz bluzę m32
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Rekonstrukcja historyczna - informacje praktyczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
malibu



Dołączył: 26 Gru 2011
Posty: 2

PostWysłany: Pon Gru 26, 2011 3:01 pm    Temat postu: Pytanie a mrówkę oraz bluzę m32 Odpowiedz z cytatem

Witam

Zalogowałem się na Waszym forum właściwie tylko aby zadać jedno pytanie Hindusowi. Niestety na PW moja wiadomość nie chciała przejść, zmuszony jestem zatem zrobić mały off-topic. Od razu mówię, że nie jestem rekonstruktorem i rekonstrukcja mnie nie interesuje. Bawię się w ASG i czasem także to stylizowane. Wyposażenie posiadam od sturma i yanika, a zatem raczej na średnim poziomie.
Chciałbym zakupić coś od mrówki, ale nigdy nie kupowałem na ebay więc proszę o poradę w przedmiocie jak wygląda kwestia płatności - jemu oraz wysokość ewentualnego cła itp oraz jaki jest czas oczekiwania na dostawę. Konkretnie jestem zainteresowany mundurem (kurtka i spodnie) m32.
Hindus podał swego czasu link na sklep mrówki http://www.antzmilitary.com/index.php?route=product/manufacturer&manufacturer_id=11
Tam ceny są niższe niż na ebay, czy kupowanie poprzez tę stronę jest aktualne i możliwe? Czy pozostaje wyłącznie ebay?
Jeszcze jedno pytanie: czy sklep military-harbor ma znośne produkty oraz jak oceniasz Hindus sklep hiki (wiem, że coś o nim już pisałeś na forum ale jak znam siebie to nie znajdę).
Poza protokołem - przeczytałem Wasze forum w dużej części i przyznam, że jest skarbnicą wiedzy. Natomiast, może ze względu na wiek pamięć mnie już myli, ale nie widziałem nigdzie odrębnego wątku nt. munduru m32.

Jeszcze jedno: proszę podajcie mi rozmiarówkę u mrówki i hiki oraz jeżeli znacie w military-harbor: ile obwodu w piersiach ma rozmiar 52 (L) - pytam o rzeczywistą rozmiarówkę dla osoby o obwodzie piersi 104 cm.

Pozdrawiam
Malibu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Otto



Dołączył: 17 Sie 2010
Posty: 340

PostWysłany: Wto Gru 27, 2011 9:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z Mrówką uważaj, ostatnio coś nie realizuje zamówień.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Richard



Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 189

PostWysłany: Wto Gru 27, 2011 11:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy się rozumiemy, pytasz o mundur M32 czyli czarny, allgemeine SS? Nie jest to tak do końca oczywiste bo po pierwsze te oznaczenia to współcześnie nadawane im określenia, a do tego co producent i oferent to często oznaczenia są różne. Natomiast wracając do rzeczonego munduru, to niekoniecznie trzeba go nabywac u Mrówki. Ma go w ofercie także spearhaed. Niestety szyte są one chyba wg. jednego wzorca gdyż bluza mundurowa wymaga lekkiego przerobienia. Tzw. "pas" i hakoguziki na plecach wypadają nieco zbyt nisko, kolega z grupy nabył i nasza garnizonowa krawcowa musiała poprawiac. Zdecydowanie najlepszym wyjściem jest zakupic na ebayu repliki hakoguzików, czarne sukno bądź gabardynę, w krajowych sklepach z materiałami (z żadnym z tych produktów kłopotu nie ma) i uszyc sobie na miarę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Wto Gru 27, 2011 12:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Malibu – witamy na naszym forum!
Odpowiedziałem Ci w PW, bo najpierw tam znalazłem wiadomość od Ciebie.

Pozdro
Hindus

_________________
„…Dlaczego uparcie nosz? krawat w warunkach polowych? Bo hitlerowiec w krawacie jest mniej awanturuj?cy si?!...”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
bodzio_p



Dołączył: 03 Sie 2009
Posty: 187

PostWysłany: Wto Gru 27, 2011 4:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mrówka robi wałki.
Zamówiłem u niego towar, wpłaciłem kasę przez PayPal.Czekałem miesiąc czasu.Pisałem kilka razy i nic.
Więc wystąpiłem o zwrot kwitu i na całe szczęście otrzymałem kaskę.

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
malibu



Dołączył: 26 Gru 2011
Posty: 2

PostWysłany: Wto Gru 27, 2011 5:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za informacje nt. mrówki.
Natomiast jak wygląda jakość wykonania hiki oraz military-harbor - chodzi oczywiście o bluzy m32 (używane przez ogólną SS) oraz bluzę m34 oraz bryczesy do nich z harbor m40 lub m36 a z hiki m32 lub m36. Ewentualnie spodnie proste z harbor m32 - te z białym wszyciem (lampas?) - wełniane nie z HBT.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
stankiew



Dołączył: 06 Sty 2011
Posty: 271

PostWysłany: Wto Gru 27, 2011 6:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o military-harbor to zamawiałem od nich wełniane spodnie m43 i materiał jest cieńki jak zupa więzienna... o ile na zdjęciach wyglądały fajnie, tak na żywo ręce mi opadły. W dodatku zamówiłem spodnie na 92 cm(rozmiar36) w pasie, a gdy przyszły było 110 cm!! by było śmieszniej był to rozmiar 36...
Z bluzami podejrzewam będzie to samo, nie zamawiałem od nich bo się boje Cool... to tylko moje domysły
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Richard



Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 189

PostWysłany: Wto Gru 27, 2011 7:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety sukno "chińskie" jak to już napisał stankiew rzeczywiście cieniutkie jest ... już o tym pisaliśmy przy różnych okazjach i trochę szkoda wydawac kasę
na coś co w założeniu ma spełniac zadania reprezentacyjne lub okazjonalne (raczej w czarnym mundurze Allgemeine w pole się nie udasz, chociaż oryginalnie i tak bywało). Na prawdę uszycie w tym przypadku to najlepsze wyjście, zarówno gabardyna jak i sukno w kolorze czarnym są osiągalne bez sprowadzania produktów z Chin. Inaczej ma się sprawa z kolorem feldgrau, niestety i tu jakośc gabardyny, czy raczej trykotu pozostawia wiele do życzenia, sprowadziłem sobie taki mundur i mina wydłużyła mi się bardzo. Z dziełem np. Hero Collection, nie wytrzymałby w przedbiegach. Wzór na uszycie czarnego munduru to żaden problem, słynne dzieło Antony Beavera o mundurach ss dostarcza fotek w jakości HD, niemalże Wink i z każdej możliwej strony, także bryczesów (kilka wzorów) oraz spodni do półbutów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sepp



Dołączył: 30 Maj 2011
Posty: 316

PostWysłany: Sro Gru 28, 2011 8:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Otto napisał:
Z Mrówką uważaj, ostatnio coś nie realizuje zamówień.


... a jeżeli jakieś realizuje, to wysyła na pałę. Przykład kumpla, który zamawiał kilka rzeczy u nich. Zapłacił i czeka. Wpada za jakiś czas do znajomego, który mu pokazuje fanty z paczki, która przyszła z w/w sklepu i narzeka, że dostał Stuff, którego nie zamawiał. Znajomy patrzy, a tu wszystko to, co on zamawiał. Za dwa dni przyszła do niego paka z majdanem jego kolegi.
Tu akurat można mówić o szczęściu, ponieważ ludzie nie znający się mieliby więcej roboty z wyjaśnianiem takiego zonka.

_________________
Lokalny watażka Sepp Knoche



War does not make one great
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Seeteufel



Dołączył: 17 Lut 2008
Posty: 645

PostWysłany: Czw Sty 05, 2012 6:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mrówa zwija interes. Może tymczasowo.
Wiem że wysyłał maile żeby nie wpłacać kasy za zakupione rzeczy, bo sklep jest w trakcie likwidacji.
Takie mam info.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Radi



Dołączył: 10 Kwi 2010
Posty: 558

PostWysłany: Czw Sty 05, 2012 6:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie takie chodzą słuchy ,że przerzuca się na szycie odzieży współczesnej
_________________
Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Otto



Dołączył: 17 Sie 2010
Posty: 340

PostWysłany: Czw Sty 05, 2012 7:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wielka szkoda... a chciałem kupić mundur pancerniacki rzutem na taśme Crying or Very sad .
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Seeteufel



Dołączył: 17 Lut 2008
Posty: 645

PostWysłany: Pią Sty 06, 2012 12:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Otto napisał:
Wielka szkoda... a chciałem kupić mundur pancerniacki rzutem na taśme Crying or Very sad .


Mi się na szczęście udało kupić komplet Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Henryk



Dołączył: 18 Lis 2010
Posty: 21

PostWysłany: Czw Sty 12, 2012 11:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uwaga! Uwaga! Dla tych ktorzy jeszcze nie wiedza. Cytat wlasciciela Zib Militaria na ich forum : " Und aufgrund Vermutungen: Chen/Antz/Pirschen zieht sich aus dem Bereich Repro WH Uniformen zurück und konzentriert sich auf moderne Bekleidung - wir haben seinen gesamten Restbestand WWII Repro aufgekauft. Das wird ein ganzer Container den er gerade zusammenpackt - die Sachen werdet Ihr in ca. 3 Monaten bei uns alle wiederfinden. Ein paar seiner Modelle werden wir mit unserem Partner wieder neu auflegen - vieles wird aber letztmalig im Verkauf sein." Very Happy http://www.mr-forum.de/viewtopic.php?f=4&t=368&p=2144#p2144

Pozdrawiam.
Henryk
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Czw Sty 12, 2012 11:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma się z czego cieszyć...

Szkoda, że "robal" wypadł z interesu, bo mimo wszystko miał ciuchy w cenach adekwatnych do jakości (zwłaszcza przy korzystnym kursie dewizowym), a przede wszystkim w ciekawym asortymencie.

Teraz mogę być co najwyżej mądry po szkodzie, bo nie raz powtarzałem, żeby kupować jak było można - coś czułem, że znowu źródełko szybko się urwie...

Pozdro
Hindus

_________________
„…Dlaczego uparcie nosz? krawat w warunkach polowych? Bo hitlerowiec w krawacie jest mniej awanturuj?cy si?!...”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Rekonstrukcja historyczna - informacje praktyczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać plików na tym forum