Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===---
Grupa Rekonstrukcji Historycznej Panzer-Lehr
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Co zrobić?
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Rekonstrukcja historyczna - informacje praktyczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dai



Dołączył: 07 Gru 2012
Posty: 4

PostWysłany: Pią Gru 07, 2012 5:06 pm    Temat postu: Co zrobić? Odpowiedz z cytatem

Witam, jest to mój pierwszy wpis na tym forum dla tego zacznę od krótkiego przedstawienia się.
Interesuje się drugą wojną światową, od kilku lat kompletuje rzeczy z tamtego okresu. W przyszłości chciałbym zająć się rekonstrukcją sanitariusza niemieckiego.

Przejdę teraz do nurtującego mnie pytań które sprawiły, że postanowiłem się zarejestrować.
Otóż.
Niedawno zakupiłem "mundur". Przyznam się, że w dziedzinie odróżniania różnych typów mundurów orłem nie jestem i zakupiłem przerobiony szwedzki.
O taki.
I w tym momencie zadam moje pierwsze pytanie. Czy to się do czegokolwiek nada?
Co prawda domyślam się odpowiedzi, ale jak to mówią kto pyta nie błądzi.

Drugie pytanie na które chciałbym uzyskać odpowiedź jest z innej dziedziny, a mianowicie.
Posiadam hełm m40. Jest cały jednak posiada wiele wżerów. Czy jest sens odrestaurowania go, czy po prostu kupić w przyszłości lepszy?

Pozdrawiam Daniel. [/url]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bodzio_p



Dołączył: 03 Sie 2009
Posty: 187

PostWysłany: Pią Gru 07, 2012 5:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj
Ad1. Nie
Ad2. Jeśli masz trochę talentu wszystko da się zrobić.
Pozdrawiam

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Richard



Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 189

PostWysłany: Pią Gru 07, 2012 5:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli masz psa to wieczorem możesz w tym wychodzic z nim na spacery, ale wieczorem. Można też wystąpic w operetce na 5 planie, a w sezonie pójśc o 4 rano na ryby.
To coś udaje mundur Waffen SS, czy to oznacza, że sanitariusz będzie z tej formacji? To determinuje rodzaj munduru, insygniów itd.
Myślę, że nie będę oryginalny, jeśli zaproponuję studia nad literaturą tematu, wtedy nie będziesz miał trudności z odróżnieniem munduru od "munduru".
A to co posiadasz świetnie koreluje z tym: http://allegro.pl/promocja-mega-zestaw-policjantka-ss-gestapo-gratis-i2831265875.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dai



Dołączył: 07 Gru 2012
Posty: 4

PostWysłany: Pią Gru 07, 2012 6:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tego się spodziewałem, że nada się tylko do czyszczenia butów.
Zaufałem opisowi z tej aukcji. Jestem zbyt łatwo wierny, nie doszukiwałem się błędów a widać powinienem. Trudno stało się.
Zaprzepaściłem kase, pozostaje mi teraz zbierać na coś bardziej wartościowego.

Co do odróżniania mundurów.
Nie wiem czy się czasem źle nie wyraziłem, ale chodziło mi o repliki pochodzące z różnych źródeł.

Dziękuje za szybką odpowiedź.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
stankiew



Dołączył: 06 Sty 2011
Posty: 271

PostWysłany: Pią Gru 07, 2012 8:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale ktoś sobie zarobił, nic z tej aukcji się nie nadaje do rekonstrukcji, niestety. Będzie ciężko Ci to sprzedać, tak aby chociaż połowa ceny się zwróciła
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dai



Dołączył: 07 Gru 2012
Posty: 4

PostWysłany: Pią Gru 07, 2012 8:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rok oszczędzania poszedł ...
Minimalną część może odzyskam, pewien dziadek kupi "to coś na gestapo".
No nic więcej w tym temacie nie zdziałam.
Przyjrzałem się teraz innym mundurom oferowanym przez tego Pana i wg mnie to przy allgemeine nawet nie leżało.

Jeszcze raz dziękuje za odpowiedzi
i pozdrawiam Daniel.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Artur Wisent



Dołączył: 14 Sty 2010
Posty: 234

PostWysłany: Sob Gru 08, 2012 11:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dai napisał:
Rok oszczędzania poszedł ...
Minimalną część może odzyskam, pewien dziadek kupi "to coś na gestapo".
No nic więcej w tym temacie nie zdziałam.
Nil desperandum.
Jeśli Twoim kontrahentem był przedsiębiorca handlujący przez net, to zawarłeś umowę na odległość w rozumieniu art. 6 ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny. Zgodnie z art. 7 ust. 1 ustawy
Cytat:
Konsument, który zawarł umowę na odległość, może od niej odstąpić bez poda-
nia przyczyn, składając stosowne oświadczenie na piśmie w terminie dziesięciu
dni, ustalonym w sposób określony w art. 10 ust. 1.
Tzn. od dnia wydania rzeczy.
Cytat:
Do zachowania tego terminu
wystarczy wysłanie oświadczenia przed jego upływem.
Czyli wysyłasz pismo za zwrotnym potwierdzeniem odbioru, że na zasadzie art. 7 ust. 1 ustawa o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny odstępujesz od umowy.
Zgodnie z art. 7 ust. 3 ustawy
Cytat:
W razie odstąpienia od umowy umowa jest uważana za niezawartą, a konsument jest zwolniony z wszelkich zobowiązań. To, co strony świadczyły, ulega zwrotowi w stanie niezmienionym, chyba że zmiana była konieczna w granicach zwykłego zarządu. Zwrot powinien nastąpić niezwłocznie, nie później niż w terminie czternastu dni.
czyli mówiąc po ludzku w ciągu dwóch tygodni Ty masz mu oddać towar, a on Tobie pieniądze.
Może się najwyżej stawiać, że wcale nie jest przedsiębiorcą, który w ten sposób zorganizował swoją działalność, tylko np. wyprzedającym się kolekcjonerem, ale skoro, jak piszesz, on takich ofert stawia dużo, to nie byłoby z jego strony rozsądne - bo on też wie, że możesz napisać na niego do Urzędu Skarbowego, że prowadzi niezarejestrowaną działalność gospodarczą.
A na przyszłość - jeśli szukasz rad w sprawie koszerności czegokolwiek do rekonstrukcji, to właśnie trafiłeś pod właściwy adres. Jeśli Hindus pisze, że coś jest koszer, to to jest koszer na 200%.

_________________
Pokaż mi zdjęcie, że tak nie było!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bodzio_p



Dołączył: 03 Sie 2009
Posty: 187

PostWysłany: Nie Gru 09, 2012 11:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Artur Wisent napisał:

A na przyszłość - jeśli szukasz rad w sprawie koszerności czegokolwiek do rekonstrukcji, to właśnie trafiłeś pod właściwy adres. Jeśli Hindus pisze, że coś jest koszer, to to jest koszer na 200%.

Aleś teraz przycukrował. Hindus daj mu cukrasa:))
Bez urazy Wink

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Pon Gru 10, 2012 12:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jeśli Hindus pisze, że coś jest koszer, to to jest koszer na 200%.

Nie - zawsze to powtarzałem i będę powtarzał: jeżeli zdarza mi się jakiś przedmiot ocenić (pozytywnie bądź negatywnie), to jest to wyłącznie moja subiektywna opinia, która nie powinna być dla nikogo wiążąca! Zwłaszcza że wielokrotnie myliłem się. Każdy z nas, jak tu wszyscy siedzimy w tym hobby, moim zdaniem przede wszystkim powinien grzebać na własną rękę w źródłach, żeby potem móc samodzielnie, krytycznie podchodzić do wypowiedzi takich malkontentów jak ja...
Tym bardziej, że jak zauważyłem, zainteresowania Kolegi Dai dotyczą Waffen-SS, a niestety „barwa i broń” tej formacji są zupełnie obce.
Cytat:
A na przyszłość - jeśli szukasz rad w sprawie koszerności czegokolwiek do rekonstrukcji, to właśnie trafiłeś pod właściwy adres

Z tym natomiast zgadzam się – to forum współtworzy wielu Kolegów, o bardzo bogatej wiedzy, od lat zajmujących się rekonstrukcją historyczną, , którzy chętnie się nią dzielą!

Pozdro
Hindus

_________________
„…Dlaczego uparcie nosz? krawat w warunkach polowych? Bo hitlerowiec w krawacie jest mniej awanturuj?cy si?!...”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Otto



Dołączył: 17 Sie 2010
Posty: 340

PostWysłany: Pon Gru 10, 2012 8:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O kurna co ty kupiłeś Laughing !
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MichaelH



Dołączył: 08 Wrz 2009
Posty: 277

PostWysłany: Pon Gru 10, 2012 8:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wtopiłeś bardziej niż klienci Amber Gold Very Happy
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
feldbahn600



Dołączył: 16 Gru 2010
Posty: 63

PostWysłany: Pon Gru 10, 2012 5:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Tajniackie ubranie, wystarczy założyć i na zlot!........."
_________________
GRH Grenadiere
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
stankiew



Dołączył: 06 Sty 2011
Posty: 271

PostWysłany: Pon Gru 10, 2012 5:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdybyś chociaż spojrzał na kilka ostatnich komentarzy sprzedającego...
kupuje najtańsze buble za 7, 10. 15 zł i sprzedaje je za 800zł
Każdy uczy się na błędach Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Slajmi130



Dołączył: 03 Wrz 2011
Posty: 148

PostWysłany: Pon Gru 10, 2012 6:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No fakt. Kupę szmalu utopiłeś, szkoda, wielka szkoda. Rok zbierania, rozumiem to. Przynajmniej teraz masz świadomość że lepiej poradzić się kogoś obeznanego w temacie, a życzliwych ludzi na pewno nie brakuje. Opis aukcji to nie wszystko. Ja na Twoim miejscu chciałbym zwrócić towar, może sie jakoś ugadać z gościem itp
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Martin



Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 69

PostWysłany: Pon Gru 24, 2012 11:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurcze znam ten ból sam przez to przeszedłem i wiem że tego typu sprawy mocno zniechęcają bo z kasą wiadomo jak jest. Próbuj a nóż widelec się uda się odzyskac pieniądze próbuj może nie zgodności towaru z umową lub kilka postów wyżej Artur Wisent pisał co i jak, próbuj bo kasa spora a jakaś fujara się cieszy że nabiła kogoś w balona...
_________________
GRH Kampfgruppe Hoffmeyer
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Rekonstrukcja historyczna - informacje praktyczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać plików na tym forum