Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===---
Grupa Rekonstrukcji Historycznej Panzer-Lehr
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wyposażenie podoficera WH

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Rekonstrukcja historyczna - informacje praktyczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Anton_von_Strudel



Dołączył: 06 Cze 2017
Posty: 32

PostWysłany: Pią Gru 29, 2017 1:51 pm    Temat postu: Wyposażenie podoficera WH Odpowiedz z cytatem

Od dłuższego czasu borykam się z dylematem dotyczącym uzbrojenia przeciętnego Unteroffzier'a lub Feldwebla (Unterfeldwebla pomijam). Oczywiste jest, że Mp40 (od 1940). Ja odtwarzam sylwetkę podoficera z 1944/45 roku i nie koniecznie uśmiecha mi się myśl noszenia nawet jednej ładownicy wypchanej trzema magazynkami po 32 naboje - wolałbym klasyczne ładownice do Kar98. Czy jednak nie będzie to zbyt ekscentryczne? Smile

Dodam tylko, że interesuje mnie uniwersalna sylwetka żołnierza, który mógłby pełnić różne funkcje w armii ("zarówno w okopie, jak i w sztabie", jeśli wiecie, o co mi chodzi Very Happy). Oczywiście przewiduję ściągnięcie/włożenie czegoś w zależności od scenariusza.

Podrawiam.
Anton
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Pią Gru 29, 2017 3:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Oczywiste jest, że Mp40 (od 1940).

Wcale nie jest takie oczywiste…
Zależało to od pełnionej przez podoficera funkcji, rodzaju pododdziału, jednostki, etc.
Podoficer z Kar 98k nawet w późniejszym okresie wojny nie był czymś niecodziennym.

Pozdrawiam
Hindus

_________________
„…Dlaczego uparcie nosz? krawat w warunkach polowych? Bo hitlerowiec w krawacie jest mniej awanturuj?cy si?!...”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Anton_von_Strudel



Dołączył: 06 Cze 2017
Posty: 32

PostWysłany: Sob Gru 30, 2017 4:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok. Dziękuję i życzę szczęśliwego nowego roku!
Anton
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Rekonstrukcja historyczna - informacje praktyczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać plików na tym forum