Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===---
Grupa Rekonstrukcji Historycznej Panzer-Lehr
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czy warto kupić.?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Rekonstrukcja historyczna - informacje praktyczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Greg



Dołączył: 08 Lip 2012
Posty: 23

PostWysłany: Wto Paź 16, 2012 11:41 am    Temat postu: Czy warto kupić.? Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich i pozdrawiam mocno. Jestem nowy i dopiero zaczynam na tym forum. Mam pytanie ,chcę kupić manierkę i chlebak .http://www.partyzant.pl/index.php?IDP=1&Lng=0&IDPr=57&IDKat=31&IDPKat=0 tutaj chlebak http://allegro.pl/chlebak-wh-z-paskiem-super-repro-i2713727716.html . Nie wiem czy nadają się do rekonstrukcji, może ktoś zakupił te produkty ? Bardzo bym prosił o radę . Podam mojego maila g.kozlowski13@gmail.com
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Wto Paź 16, 2012 12:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć Greg! - witamy na forum!

Komplet do manierki bym kupił - jest poprawny, z tym, że musisz sobie samą butlę skołować, bo jej w zestawie nie ma. Ale to też nie problem - oryginalne butle są na Alle dostępne - a tutaj masz dostępne repliki butli niemieckich manierek:
http://allegro.pl/manierka-niemiecka-aluminiowa-replika-i2702715753.html

Natomiast chlebak biedny - szkoda na niego forsy...

Pozdro
Hindus

_________________
„…Dlaczego uparcie nosz? krawat w warunkach polowych? Bo hitlerowiec w krawacie jest mniej awanturuj?cy si?!...”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Yossarian



Dołączył: 28 Cze 2008
Posty: 2960

PostWysłany: Wto Paź 16, 2012 12:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co do Manierki to nie wiem czy taniej nie wyjdzie kupić poszczególny elementy oddzielnie. Ten zestaw wymaga drobnych poprawek. Paski powojenne niemiecki - musiałbyś zmienić metalową szlufkę z druciku na skórzaną.
_________________

Historia uczy nas tylko jednego, ?e nigdy, nikogo i niczego nie nauczy?a.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Peter J



Dołączył: 30 Gru 2011
Posty: 16

PostWysłany: Wto Paź 16, 2012 12:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie polecam tych chlebaków. Skórki słabe, dość szybko mogą puścić, a materiał jest bardzo szmatowaty, znacznie cieńszy od oryginalnego i grubością bliżej mu do chlebaków DDR. W sumie klasyczny chiński wyrób przeciętnej jakości Smile Za 130zł można dostać oryginał w ładnym stanie, więc nie widzę sensu brania tej repliki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Greg



Dołączył: 08 Lip 2012
Posty: 23

PostWysłany: Wto Paź 16, 2012 12:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za naprawdę błyskawiczną odpowiedz.Myślę że manierkę kupie ,tylko myślałem że jest razem z butlą ,ale widocznie nie doczytałem, Z chlebakami jest trochę gorzej bo są repliki tylko nie zawsze poprawne z waszego doświadczenia jak czytam forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Wto Paź 16, 2012 12:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
oryginał w ładnym stanie

Z tym, że oryginału w ładnym stanie nie używa się do ciorania w rekonstrukcji - jego miejsce jest na półce!

Na Alle wychodzą nadal grube, wczesnopowojenne chlebaki DDR i taki bym proponował nabyć do zabawy.

Pozdro
Hindus

_________________
„…Dlaczego uparcie nosz? krawat w warunkach polowych? Bo hitlerowiec w krawacie jest mniej awanturuj?cy si?!...”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Greg



Dołączył: 08 Lip 2012
Posty: 23

PostWysłany: Wto Paź 16, 2012 1:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się ,orginały niech odpoczywają już sobie na półkach. czyli poszukam powojennych ,może coś znajdę .

Dodane po 51 minutach:

Znalazłem coś takiego http://allegro.pl/chlebak-niemiecki-wzor-ii-wojenny-i2705232070.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Radi



Dołączył: 10 Kwi 2010
Posty: 558

PostWysłany: Wto Paź 16, 2012 1:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Guziki nitowane zamiast doszytych i chyba materia ciut chudy.
_________________
Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Greg



Dołączył: 08 Lip 2012
Posty: 23

PostWysłany: Wto Paź 16, 2012 4:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fakt Radi , nitowane . Dzięki. poszukuje chlebaka,pasków do puszki ,parcianych i dobrze wykonanego paska do manierki, Może komuś wpadnie coś w oko :D
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Peter J



Dołączył: 30 Gru 2011
Posty: 16

PostWysłany: Wto Paź 16, 2012 10:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hindus napisał:
Cytat:
oryginał w ładnym stanie

Z tym, że oryginału w ładnym stanie nie używa się do ciorania w rekonstrukcji - jego miejsce jest na półce!


No i właśnie tutaj już wchodzimy w obszar indywidualnego podejścia do czego taki chlebak ma służyć. Jeśli do reko, no to rzeczywiście trochę go szkoda, choć przy odpowiednim użytkowaniu może on długo posłużyć. No ale to jednak oryginał, więc żal go niszczyć. Nie mniej, tak jak mówisz, na cioranie najlepsze są wczesne, grube chlebaki DDR. Są jak najbardziej poprawne do takich celów, zresztą sam takiego używam do rekonstrukcji. No i cenowo stoją na przyzwoitym poziomie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Greg



Dołączył: 08 Lip 2012
Posty: 23

PostWysłany: Wto Paź 16, 2012 11:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znalazłem też coś takiego chyba o tym Piszecie? http://www.rekonstrukcja.pl/product_info.php?cPath=22_32&products_id=177&osCsid=206dfd3580f43259390528d297d9c5c7 Ale też widzę że chłopaki z forum też robią dobre repliki chlebaków,.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Rekonstrukcja historyczna - informacje praktyczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać plików na tym forum