Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===---
Grupa Rekonstrukcji Historycznej Panzer-Lehr
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Mundur - Prośba o pomoc

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Rekonstrukcja historyczna - informacje praktyczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Markus44



Dołączył: 28 Sie 2012
Posty: 6

PostWysłany: Sro Sie 29, 2012 1:41 pm    Temat postu: Mundur - Prośba o pomoc Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich : ) Od jakiegos czasu przegladam to forum i dzisiaj nadszedl dzien w ktorym postanowilem sobie kupić mundur no i troszeczke potrzebuje waszej pomocy, troche glupio ze moj pierwszy post zaczyna sie akurat od proszenia o pomoc ale mam nadzieje ze mi wybaczycie ; )

Mianowicie chcialbym rozpoczac przygode z historycznym airsoftem a do tego przymierzalem sie od okolo kilku lat lecz dzisiaj postanowilem juz ze ostatecznie wdrazam plan w zycie. Upatrzylem sobie mundur u P. Janiszewskiego, dokladniej m44 poniewaz raczej jestem nastawiony na odtwarzanie zolnierza niemieckiego w-ss z konca wojny. Tutaj pytanie, mimo ze czesto zamawialem mundury wspolczesne, to nie mam pojecia jak to zrobic z mundurem szytym na miare, mogliby koledzy mi pomoc podsylajac jakas rozmiarowke, co trzeba zmierzyc, ewentualnie jakies rady bo w tym temacie jestem kompletnie zielony.

Dziekuje z gory za pomoc i pozdrawiam ; )
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
grandcherokee19



Dołączył: 29 Gru 2011
Posty: 11

PostWysłany: Sro Sie 29, 2012 2:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

p.Janiszewski przyśle ci tabele którą wypełniasz. mundury szyte u niego pasują idealnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Markus44



Dołączył: 28 Sie 2012
Posty: 6

PostWysłany: Sro Sie 29, 2012 2:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki wielkie za odpowiedz! Tabela znacznie ulatwi mi zadanie Smile

Propo m44, obilo mi sie o uszy kiedys, ze ze wzgledu na kroj tego munduru latwo idzie sobie nerki przeziebic, czy to prawda ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Richard



Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 189

PostWysłany: Sro Sie 29, 2012 7:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mundur umownie nazywany M44 powstał w dobie oszczędności i wzorowany był na brytyjskim battldressie. Żołnierz Waffen SS z końcowego okresu wojny to wcale nie musi byc bluza M44, oszczędnościowe były także M43, uproszczonego kroju i gorszej jakości materiałów, ale jednak "klasycznej długości". Gdybyś skłonił się ku temu wzorowi to bardzo dobrą jakośc prezentują tu produkcje firmy sturm, bluzom M43 Piotra Janiszewskiego czasem doskwierają zbyt małe, górne kieszenie.
Dobrze skompletowany mundur i wyposażenie to sprawa skomplikowana, warto przewertowac literaturę i oczywiście popytac przed każdym zakupem. Na rynku oferowanych jest mnóstwo replik wszystkiego, ale z jakością bywa róznie, a nie ma nic gorszego jak pękający pas czy szelki szturmowe, bądź rozpadające się buty w ogniu walki.
A M44 ? jak każdy mundur ma swoje zalety i wady, znam zdecydowanych amatorów tego wzoru pośród braci rekonstruktorskiej, jak i zagorzałych przeciwników. Na szczęscie mnogośc wzorów pozostawia tu margines wyboru.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Rekonstrukcja historyczna - informacje praktyczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać plików na tym forum