Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===---
Grupa Rekonstrukcji Historycznej Panzer-Lehr
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Noże bojowe - Nahkampfmesser/Kampfmesser
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Barwa i broń Wehrmachtu -> Wyposażenie i uzbrojenie Wehrmachtu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wojo44



Dołączył: 16 Gru 2009
Posty: 93

PostWysłany: Sro Sty 25, 2012 4:07 pm    Temat postu: Noże bojowe - Nahkampfmesser/Kampfmesser Odpowiedz z cytatem

Jestem zainteresowany tematem noży bojowych (Nahkampfmesser albo Kampfmesser). Co koledzy mają do powiedzenia na ich temat?

Pytałem już na forum knives.pl:
http://www.knives.pl/forum/index.php/topic,124583.0.html

Wojciech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Otto



Dołączył: 17 Sie 2010
Posty: 340

PostWysłany: Czw Sty 26, 2012 8:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Są repliki za 30 euro Wink .

http://www.zib-militaria.de/epages/61431412.sf/de_DE/?ObjectPath=/Shops/61431412/Products/190099

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Paulus44



Dołączył: 21 Sty 2012
Posty: 13

PostWysłany: Czw Sty 26, 2012 11:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na allegro też się pojawiają, śriednio po 170 zł
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Czw Sty 26, 2012 11:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam taki - kupiłem dwa lata temu. Nawet fajnie wykonany. Ja po przejrzeniu zdjęć zachowanych, oryginalnych egzemplarzy tego modelu zaoksydowałem go sobie na zimno (tak jak opisał to Kolega Steiner na forum portalu „Do Broni”: http://forum.dobroni.pl/f,niemiecki-noz-okopowy-grabendolch-42,9948,0.html#9990 ).
Minus za słabe jakościowo "wąsy" do zaczepiania przy pochwie - wykonanie z cienkiej, miękkiej blachy powoduje, że nóż bardzo łatwo się odczepia. Kolega w trakcie zeszłorocznych manewrów stracił ten nóż właśnie dlatego, że mu się odpiął…

Pozdro
Hindus

_________________
„…Dlaczego uparcie nosz? krawat w warunkach polowych? Bo hitlerowiec w krawacie jest mniej awanturuj?cy si?!...”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Slajmi130



Dołączył: 03 Wrz 2011
Posty: 148

PostWysłany: Czw Sty 26, 2012 2:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hehe ja w tym roku zgubiłem 2 szt. Jeden na Mławie drugi gdzieś tam, a 5 rozdałem, które sam zrobiłem.Po utracie drugiego wkurzyłem się i zrobiłem dodatkową żabę na ten nóż.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wojo44



Dołączył: 16 Gru 2009
Posty: 93

PostWysłany: Czw Sty 26, 2012 6:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie tego spowdziewałem po tym temacie - liczyłem na przynajmniej krótką charakterystykę najważniejszych noży bojowych "made in Third Reich"...

Oto co wywołało u mnie zainteresowanie tymi nożami:
http://www.soldat.com/Closecombatknives.htm
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ottmar pi.btl.42



Dołączył: 05 Kwi 2009
Posty: 24

PostWysłany: Czw Sty 26, 2012 10:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bez urazy ale noże i w ogóle broń biała w Niemczech to raczej temat na wielotomowe dzieło a nie na krótką charakterystykę.ja grzebie w tym od około 20 lat i im bardziej się zgłębiam tym mniej wiem Very Happy Te egzemplarze które posiadam w mojej skromnej kolekcji są jedynie kropelką w morzu tego co wyprodukowano w III rzeszy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Slajmi130



Dołączył: 03 Wrz 2011
Posty: 148

PostWysłany: Pią Sty 27, 2012 3:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nie tego spowdziewałem po tym temacie - liczyłem na przynajmniej krótką charakterystykę najważniejszych noży bojowych "made in Third Reich"...


Nie sprecyzowałeś tego w swoim pytaniu, zdaniu w pierwszym poście to się nie dziw.
Ja miałem ochotę odpisać, były i są używane w armii, stalowe z rękojeścią
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wojo44



Dołączył: 16 Gru 2009
Posty: 93

PostWysłany: Sob Sty 28, 2012 2:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nie sprecyzowałeś tego w swoim pytaniu, zdaniu w pierwszym poście to się nie dziw.


Precyzja, tak?
To inaczej: interesują mnie noże produkowane w latach 1933-45 na terenie III Rzeszy (w gre nie wchodzą noże zdobyczne lub produkowane w krajach okupowanych) - to oznacza, że "wypadają' z mojego kręgu zainteresowań noże wyprodukowane na potrzeby poprzedniej wojny.

O ile sobie przypominam istniały na pewno osobne(?) noże dla Heer i Luftwaffe. Równierz WSS miało jakiś własny nóż tego typu.

Mam nadzeje, że tym razem wystarczająco sprecyzowałem moje pytanie...

Wojciech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Slajmi130



Dołączył: 03 Wrz 2011
Posty: 148

PostWysłany: Sob Sty 28, 2012 3:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie słyszałem o takim zróżnicowaniu noży okopowych. Jeśli chodzi ci o kordy to jak najbardziej,Luftwaffe miało swój, waffen SS swój heer swój itd.
Z kolei jeśli chodzi o noże okopowe, to nie był to przydziałowy nóż dla żołnierza. Masa tych noży i ich odmian były kupowane prywatnie, w kasynach, sklepach dla żołnierzy itd. Dosłownie ktoś poszedł do sklepu i kupił sobie Pumę czy Solingen i po prostu go miał. Warto też zauważyć że wzory I wojennych noży okopowych były produkowane w latach ciebie interesujących, lub też bardzo podobne. Do tego dochodzi masa noży zdobycznych lub improwizowanych, sztuk okopowych itp Trudno jest opisać i wytypować rodzaje noży okopowych bo nie było jako takiej ich ewidencji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wojo44



Dołączył: 16 Gru 2009
Posty: 93

PostWysłany: Nie Sty 29, 2012 5:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oto kolejny dowód na to że nie posiadam zdolności do tworzenia tematów choćby w najmniejszym stopniu tak interesujących jak tematy Hindusa Confused
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ottmar pi.btl.42



Dołączył: 05 Kwi 2009
Posty: 24

PostWysłany: Nie Sty 29, 2012 9:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeśli chodzi ci o dorzucenie paru fotek do tematu to mogę coś tam wrzucić Very Happy .A jeden z członków naszej grupy robi moim zdanie niezłe noże ala" III rzesza"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Otto



Dołączył: 17 Sie 2010
Posty: 340

PostWysłany: Pon Sty 30, 2012 8:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niemieckie jednostki stacjonujące w Finlandii bardzo często zaopatrywały się w fińskie "puukko" czyli po naszemu popularne "finki" .

Tutaj przykład :


_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maciek



Dołączył: 05 Paź 2011
Posty: 123

PostWysłany: Pon Sty 30, 2012 3:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co On ma na głowie ? Shocked
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Otto



Dołączył: 17 Sie 2010
Posty: 340

PostWysłany: Pon Sty 30, 2012 3:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pokrowiec na hełm, często tak robiono gdy brakowało czapek kamuflażowych .
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Barwa i broń Wehrmachtu -> Wyposażenie i uzbrojenie Wehrmachtu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać plików na tym forum