Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===---
Grupa Rekonstrukcji Historycznej Panzer-Lehr
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Szara bluza M40

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Dział ogólny -> Identyfikacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Velli



Dołączył: 02 Mar 2012
Posty: 25

PostWysłany: Wto Wrz 18, 2012 2:47 pm    Temat postu: Szara bluza M40 Odpowiedz z cytatem

Witam, mam pytanie. Gdzie były używane szare bluzy M40 (nie feldgrau) takie jak ta: http://nestof.pl/data/files/m40_bluza_ss1_518.jpg ? Przeglądałem kilka książek ale nie znalazłem informacji o nich. Zazwyczaj szarym nazywają kolor feldgrau. Bardzo proszę o pomoc.
Pozdrawiam!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Wto Wrz 18, 2012 7:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Gdzie były używane szare bluzy M40 (nie feldgrau)

Pytaniem na pytanie - skąd Twoje przekonanie, że ta bluza jest szara?
Moim zdaniem to typowe sukno w kolorze szarozielonym (Feldgrau) na zdjęciu wykonanym przy bardzo jaskrawym światle.

Pozdro
Hindus

_________________
„…Dlaczego uparcie nosz? krawat w warunkach polowych? Bo hitlerowiec w krawacie jest mniej awanturuj?cy si?!...”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Velli



Dołączył: 02 Mar 2012
Posty: 25

PostWysłany: Wto Wrz 18, 2012 8:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ponieważ mam ją u siebie w szafie i przy żadnym świetle nie jest to feldgrau Wink
Aczkolwiek nie kupiłem jej u nestofa. Po prostu ta wygląda identycznie jak ta, którą mam krój i kolor ten sam. Jutro wrzuce jej fotki jak dorwę aparat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
henry99



Dołączył: 30 Lip 2007
Posty: 180

PostWysłany: Sob Wrz 22, 2012 2:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Akurat ta bluza dla ŁesŁes, bo na pewno nie W-SS to jest jakaś pomyłka i padaka, z bluzą M40 dla W-SS poza nazwą ma niewiele wspólnego..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Richard



Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 189

PostWysłany: Sob Wrz 22, 2012 7:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie było bluz modelu M40 w wersji dla WSS w kolorze innym niż feldgrau (oczywiście mogły występowac różne odcienie, ale zawsze było to feldgrau). Bluzy wzoru M43 i M44 bywały szyte z sukna ersatzowego i tam kolory od szarości poprzez różne zielenie, "musztardowe" etc. występowały. Prezentowany produkt sturma od nestofa to na pewno feldgrau.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Velli



Dołączył: 02 Mar 2012
Posty: 25

PostWysłany: Nie Wrz 23, 2012 10:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety aparatu chwilowo nie mogłem dorwać a z telefonu wychodziły tragiczne zdjęcia ale jest to bluza koloru steingrau. Czyli albo jest to jakaś marna kopia albo podróba (z nie wiadomo czego)? Bo jeśli chodzi o krój to wydaje mi się, że wszystko ok.

Pozdrawiam!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
henry99



Dołączył: 30 Lip 2007
Posty: 180

PostWysłany: Pon Wrz 24, 2012 7:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest to marna kopia, jeżeli jest to bluza "SS" Sturma. Po pierwsze, powinny być 3 dziurki na haki. Po drugie, w bluzie M36,M40 i M41 dla W-SS nie było jeszcze wszytych w bluzę szelek pomocniczych. A z tego co pamiętam, kiedy Nestof jeszcze łaskawie pokazywał podszewkę (ciekawe czemu przestał Wink ), w tej bluzie były. Jak nie ma, to jest ok.
Mam problem z wgraniem zdjęć, natomiast gorąco polecam przejrzeć poniższy wątek na WAFie, gdzie masz mnóstwo zdjęć i przykładów:
http://www.wehrmacht-awards.com/forums/showthread.php?t=554423&highlight=m40+ss+tunic&page=14
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Velli



Dołączył: 02 Mar 2012
Posty: 25

PostWysłany: Wto Wrz 25, 2012 11:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie, szelek nie ma. Tylko kolor jest problemem bo nawet sukno nie jest jakoś tragicznie cienkie. Nieznacznie szczuplejsze od sturmowskiego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Dział ogólny -> Identyfikacja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać plików na tym forum