Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===---
Grupa Rekonstrukcji Historycznej Panzer-Lehr
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

repliki w dot 44 produkcji brytyjskiej? opinie

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Rekonstrukcja historyczna - informacje praktyczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ahran



Dołączył: 28 Mar 2011
Posty: 7

PostWysłany: Czw Lip 18, 2013 9:19 pm    Temat postu: repliki w dot 44 produkcji brytyjskiej? opinie Odpowiedz z cytatem

witam
przede wszystkim przepraszam jeśli zły dział,

Interesuję się historią, modelarstwem 2wś także militariami ogólnie,
Dojrzała we mnie myśl by "złożyć" sobie jakiś początkowy ubiór "reko" Smile
pomysł padł na pancerniaka niemieckiego, zaplanowałem sobie, że będą to spodnie w kamuflaż dot44 (ewentualnie jakieś w Eichentarn) i czarna bluza pancerniacka + pas, reszty póki co nie piszę bo będę ten wątek rozwijał bardzo powoli Smile )

bywają w sprzedaży repliki podobno produkcji brytyjskiej w przystępnej cenie jednak nic konkretnego nie mogę znaleźć na ich temat na forach.
Dlatego poszukuję informacji na temat jakości repliki spodni i bluzy w kamuflażu dot44. "jakiejś" (bo nie wiem czy jest tylko 1 firma) brytyjskiej produkcji
miał ktoś w rękach albo ma jakąś wiedzę na temat co to może być? niestety nie znam żadnych szczegółów.
czy nie kombinować i wziąć spodnie od nestofa, choć chętnie bym kupił trochę już używane ?

i jeszcze pytanie czy żołnierz WH mógłby być w takiej kombinacji ubrań? czytałem o spodniach włoskich więc te chyba też?Wink
dzięki za opinie i wyrozumiałość pierwszych postów Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Otto



Dołączył: 17 Sie 2010
Posty: 340

PostWysłany: Pią Lip 19, 2013 9:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć,

posiadam aktualnie 2 komplety ciuchów pancerniackich , jeden w Dot a drugi czarny. O ile czarny od tego producenta jest już nieosiągalny to "grochowy" możesz sobie sprowadzić z Azji.

Jest bardzo ładnie wykonany i wzorem jest łudząco podobny do SM Wholesale ( gdzie komplet tego typu kosztuje około 1500 zł). Cena oczywiście dużo niższa. Co do replik produkcji brytyjskiej to nie spotkałem się z żadnymi w kroju pancerniackim ( spodnie pancerniackie i piechoty znacznie się różnią ).

Tak samo jest z bluzami, wzór WH i SS różni się od siebie krojem, także musiałbyś na początku określić za którą formację chcesz się brać.

Jakbyś był zainteresowany to podpowiem co jak i gdzie.

Pozdrowienia !

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ahran



Dołączył: 28 Mar 2011
Posty: 7

PostWysłany: Pią Lip 19, 2013 5:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a repliki prod brytyjskiej ogólnie jak się miewają względem tych popularnych replik?
Czytałem czy widziałem gdzieś, że czasem pancerniacy nosili spodnie piechoty chyba nawet dokładnie były to w tym kamuflażu (były gdzieś zdjęcia) i chyba byłbym skłonny do takiego odtworzenia.

Jako początkujący i czysto "amatorsko" zależy mi na cenie spodni, nie chciałbym dawać nie wiadomo jakich sum za nie ale z drugiej strony oczywiście nie chce całkiem fantazji autorskiej.

Tak wiem oczywiście o różnicach w mundurach między WH i SS i chyba bardziej interesuje mnie Wh. Jednak nie są to ostateczne plany Smile

Chętnie dowiem się więcej na temat tych replik, które opisujesz i ich cenach Smile
pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Otto



Dołączył: 17 Sie 2010
Posty: 340

PostWysłany: Pon Lip 22, 2013 7:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No jeśli chcesz WH to spodnie w dot odpadają, nigdy nigdzie nie widziałem tak ubranego pancerniaka WH.



Komplet pancerniackiego grocha kosztuje 125$ + wysyłka.

http://www.gavinmilitaria.com/index.php?main_page=product_info&cPath=2_36_105&products_id=92

http://www.gavinmilitaria.com/index.php?main_page=product_info&cPath=2_36_105&products_id=72

Produkty sprawdzone i godne polecenia. U tego jegomościa znajdziesz też klasyczne czarne wrapy WH i SS.

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Rekonstrukcja historyczna - informacje praktyczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać plików na tym forum