Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===---
Grupa Rekonstrukcji Historycznej Panzer-Lehr
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

szelki do podwieszenia haków pasa głównego

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Rekonstrukcja historyczna - informacje praktyczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wolfik



Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 28

PostWysłany: Pią Lut 13, 2009 8:46 am    Temat postu: szelki do podwieszenia haków pasa głównego Odpowiedz z cytatem

Witam
Czy jest gdzieś dostępny opis jak "zamontować" szelki z hakami do bluzy mundurowej.
Nabyłem drogą kupna takie szelki ale za chińskiego boga nie wiem jak je prawidłowo zamocować żeby nie zjeżdżały albo się nie osuwały krepując ruchy.
Jeżeli jest na tym forum jakiś opis to będę wdzięczny za podanie linka.
Pozdrawiam
Wolfik Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Pią Lut 13, 2009 9:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć Wolfik – serdecznie witamy na naszym forum! Smile

Udało Ci się kupić oryginalny komplet, czy nabyłeś ich dalekowschodnią kopię?

Kiedyś o tych szelkach dyskutowaliśmy nieco w wątku o bluzach polowych Wehrmachtu:
http://panzerlehr.mojeforum.net/2-temat-vt41.html?postdays=0&postorder=asc&start=15

Nie wiem w kopii jakiej bluzy chcesz je montować, ale w prawidłowo wykonanej replice bluz M36 i M40 powinieneś mieć w podszewce kanały pozwalające na ich przeciągnięcie wewnątrz bluzy – niestety żaden z producentów, których bluzy M36 miałem w rękach nie zadbał jak do tej pory o to, żeby pod dziurkami na haki do pasa głównego wszywać po wewnętrznej stronie bluzy takie małe haczyki do mocowania wolnych końców tych szelek, co rozwiązało by problem ich zjeżdżania, bo dzięki nim były by prawidłowo naciągnięte - myślę jednak, że wszycie czterech dużych haftek pomogłoby...

Pozdro
Hindus

_________________
„…Dlaczego uparcie nosz? krawat w warunkach polowych? Bo hitlerowiec w krawacie jest mniej awanturuj?cy si?!...”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wolfik



Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 28

PostWysłany: Pią Lut 13, 2009 9:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czołem , miło mi tu gościć oczywiście i dzięki za zaproszenie.

Co do szelek to rzecz jasna chińczyki ale całkiem zgrabne , montować chcę do Sturmowej kurtki M36 lub M40 bo też ma otwory i kanały w podszewce.Poczytam w podanym wątku może mnie olśni... Shocked
Próbowałem je skrzyżować na karku i to odniosło pewien efekt ale do założenia bluzy potrzeba dwóch ludzi , jeden zakłada a drugi poprawia paski Laughing
Patent jest dobry tylko całkiem do d...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bartekmar



Dołączył: 24 Lut 2009
Posty: 14

PostWysłany: Czw Lut 26, 2009 10:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich użytkowników forum!

Mam prośbę, czy ktoś mógłby wrzucić na forum dokładne wymiary szelek wewnętrznych do bluzy m36 - niestety, albo nie ma ich jeszcze na forum, albo jestem tak nieudolny, że ich nie znalazłem Very Happy
W związku z trudnościami z nabyciem szelek postanowiłem je uszyć.

pzdr
bartekmar

P.S.
a może ktoś ma takie szelki do opchnięcia lub ma jakiś dobry namiar na sprzedawcę takowych? W desperacji zdecydowałem się szyć samemu, ale z moimi zdolnościami igłowo-nitkowymi Rolling Eyes trochę mnie to przeraża...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Czw Lut 26, 2009 10:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć Bartekmar - serdecznie witamy na naszym forum!

Dawno temu wymiary tych szelek były na forum w tym wątku: http://panzerlehr.mojeforum.net/temat-vt41.html?postdays=0&postorder=asc&highlight=szelki+wewn%EAtrzne&start=30

ale niestety zdaje się, że koledze Sir_m też Fotosik zerzarł zdjęcia (a na jednym znich były właśnie wymiary) - więc od razu prośba do kolegi Sir_m'a jak możesz to wrzuć w tym wątku tamto zdjęcie - z góry dziękujemy! Smile

Być może również kolega Wolfik zwymiarowałby swoje repliki?

A na marginesie - od razu uprzedzam - porywasz się niestety na mordercze przedsięwzięcie...

Pozdro
Hindus

P.S. Tutaj w opisie przedmiotu znajdziesz zgrubne ich wymiary: http://www.germanmilitaria.com/Heer/photos/H032159.html

_________________
„…Dlaczego uparcie nosz? krawat w warunkach polowych? Bo hitlerowiec w krawacie jest mniej awanturuj?cy si?!...”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
bartekmar



Dołączył: 24 Lut 2009
Posty: 14

PostWysłany: Pią Lut 27, 2009 5:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za błyskawiczną odpowiedż!

Własnie, jak przeglądałem stary wątek znalazłem teksty o wymiarach szelek, ale zdjęć nie było - złośliwe są te komputery Twisted Evil

Jak sugeruje Wielki Admin, może kolega wolfik byłby skłonny wrzucić na "ruszt" jakieś zdjęcia i wymiary swoich nowonabytych szelek?
I jeszcze może króciutkie info gdzie nabył i za jaką kasę? Very Happy
Przepraszam, że tak molestuję ale totalnie nie mam ducha do szycia tego bądz co bądz niezbędnego elementu ekwipunku, a jeszcze Wielki Admin dodaje otuchy... Smile

Znalazłem dzisiaj "Panią Krawcową", która po wnikliwym obejrzeniu kilku wydukowanych zdjęć, stwierdziła, że może uszyć mi takie szelki ale ewentualnie drelichowe, szycia parcianych sie nie podejmie. No i niestety dziurek też nie obszyje Sad musiałbym sam próbować.
pzdr
bartekmar
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
siedem



Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 5

PostWysłany: Wto Maj 05, 2009 2:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hindus napisał:
niestety żaden z producentów, których bluzy M36 miałem w rękach nie zadbał jak do tej pory o to, żeby pod dziurkami na haki do pasa głównego wszywać po wewnętrznej stronie bluzy takie małe haczyki do mocowania wolnych końców tych szelek, co rozwiązało by problem ich zjeżdżania, bo dzięki nim były by prawidłowo naciągnięte - myślę jednak, że wszycie czterech dużych haftek pomogłoby...

Pozdro
Hindus


Witam!
Hindus, mam do Ciebie gorącą prośbę, masz może jakieś zdjęcie przedstawiające te małe haczyki? Na oryginalnym mundurze, lub coś podobnego. Ewentualnie zaznacz w paincie na zdjęciu munduru w którym miejscu powinny się one znaleźć.
Będę Ci bardzo wdzięczny
z góry dzięki, pozdrawiam!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sigurd



Dołączył: 19 Maj 2009
Posty: 3

PostWysłany: Sro Maj 20, 2009 3:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie!
Na samym początku serdecznie witam wszystkich - to mój pierwszy post na tym forum.
Od razu chciałbym bardzo podziękować Wam wszystkim. Strony te przeglądam od wielu już miesięcy i są dla mnie szczególnym źródłem fachowej wiedzy o WH. Informacje, które tu można znaleźć + zdjęcia, jakie załączacie to wyjątkowe spojrzenie na historię i nieoceniona pomoc dla początkujących rekonstruktorów. Duże brawa.

Teraz do rzeczy. Kwestia szelek wewnętrznych do pasa (inaczej taśmo-szelek).
Rzeczywiście na forum były zdjęcia i opisy jak powinny wyglądać, na nieszczęście zdjęcia poznikały i brak danych nastał. Czy możecie:
- załączyć zdjęcia jak takie szelki powinny wyglądać
- jakie mieć wymiary
- na co zwrócić uwagę przy ich robieniu/zamawianiu u krawca
- gdzie ewentualnie można je kupić.

Pytanie dodatkowe:
Macie namiar do dobrego krawca w Warszawie lub okolicach, który ma obycie z mundurami i będzie umiał fachowo skrócić rękawy w bluzie M36, względnie naszyć adlera?

Pozdrawiam

Sigurd
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Sro Maj 20, 2009 3:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sigurd – przede wszystkim serdecznie witamy na naszym forum!

Nie mam chwilowo możliwości załączania zdjęć w postach, więc na szybko wrzucam link z GM, pod którym znajdziesz opis szelek wewnętrznych (z wymiarami) do bluz M36/40 wraz z jednym obrazkiem:
http://www.germanmilitaria.com/Heer/photos/H032159.html

Repliki tych szelek mają do nabycia na przykład w AtTheFront:
http://www.atthefront.com/g_uni_acc.htm

Pozdro
Hindus

_________________
„…Dlaczego uparcie nosz? krawat w warunkach polowych? Bo hitlerowiec w krawacie jest mniej awanturuj?cy si?!...”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Sigurd



Dołączył: 19 Maj 2009
Posty: 3

PostWysłany: Sro Maj 20, 2009 9:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hindus, serdeczne dzięki za szybką odpowiedź.

A jak z tym adresem krawca w okolicach stolicy? Anyone? Smile

Pozdrawiam

Sigurd
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
DI



Dołączył: 10 Cze 2007
Posty: 2300

PostWysłany: Sro Maj 20, 2009 9:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sigurd napisał:
A jak z tym adresem krawca w okolicach stolicy? Anyone? Smile


DIY

_________________
Panzergrenadiere, vorwärts, zum Siege voran!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Czw Maj 21, 2009 8:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja żadnego krawca w Wawie nie znam - rękawy perfekcyjnie skraca mi teściowa, która ma nie lada obycie z maszyną do szycia, a wszystkie insygnia naszywam samodzielnie, bo lubię obszywać własne mundury...

Pozdro
Hindus

_________________
„…Dlaczego uparcie nosz? krawat w warunkach polowych? Bo hitlerowiec w krawacie jest mniej awanturuj?cy si?!...”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mario33



Dołączył: 10 Wrz 2007
Posty: 348

PostWysłany: Pią Maj 22, 2009 10:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hindus napisał:
a wszystkie insygnia naszywam samodzielnie, bo lubię obszywać własne mundury

a ja myslalem ze teraz to masz własną garderobianą Wink

ja ostatnio naszyłem winkle własnymi palcyma... wyszło średnio ale dumny z siebie jestem niemożebnie...

_________________
Es steht ein kleines, kleines Edelweiß
auf einer steilen, steilen Felsenhöh!

Kampfgruppe EDELWEIß, 1KP/100GJR

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Rekonstrukcja historyczna - informacje praktyczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać plików na tym forum