Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===---
Grupa Rekonstrukcji Historycznej Panzer-Lehr
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Sturm czy Zib-militaria

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Rekonstrukcja historyczna - informacje praktyczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sturmmann



Dołączył: 07 Sty 2017
Posty: 2

PostWysłany: Sob Sty 07, 2017 4:00 pm    Temat postu: Sturm czy Zib-militaria Odpowiedz z cytatem

Witam. Zamierzam kupić bluzę M40. Waham się pomiędzy modelami od Sturm i Zib-militaria. Daję linki:
http://nestof.pl/towar/feldbluse-m40-kurtka-mundurowa1
http://www.zib-militaria.de/epages/61431412.sf/de_DE/?ObjectPath=/Shops/61431412/Products/190059/SubProducts/190059-0003
http://www.zib-militaria.de/epages/61431412.sf/de_DE/?ObjectPath=/Shops/61431412/Products/190565
Zauważyłem, że w bluzie od Zib-militaria występuje dziwna podszewka pod kołnierzem z materiału przypominającego drelich (jak w bluzach produkcji Nestof), natomiast w bluzie Sturma kołnierze podszyte są tak jak reszta podszewki. Zależy mi na wierności bluzy, więc chciałbym zapytać jak to było z kołnierzami w oryginalnych mundurach WH/SS i którą z tych bluz polecacie.[/b]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Nie Sty 08, 2017 9:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przede wszystkim witamy na naszym forum! Smile
Najpierw kwestie techniczne:
1) pierwsza ze wskazanych przez Ciebie bluz oferty Zib’a to też jest STURM!
2) podszewka kołnierza wykonana z tkaniny HBT nie jest błędem technicznym!
Miałem bluzę M40 STURM’a – do tej pory żałuję, że ją sprzedałem. Tą drugą mogę tylko po obrazkach ocenić – wygląda prawidłowo. Ja bym celował jednak w sprawdzony STURM...

Pozdro
Hindus

_________________
„…Dlaczego uparcie nosz? krawat w warunkach polowych? Bo hitlerowiec w krawacie jest mniej awanturuj?cy si?!...”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Sturmmann



Dołączył: 07 Sty 2017
Posty: 2

PostWysłany: Wto Sty 10, 2017 8:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję serdecznie za radę. Chciałbym jeszcze poznać jakieś opinie o sklepach Nestof.pl, Zib-militaria.de, Epicmilitaria.com. i Panther-store.cz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Rekonstrukcja historyczna - informacje praktyczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać plików na tym forum