Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===---
Grupa Rekonstrukcji Historycznej Panzer-Lehr
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Motocykliści

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Rekonstrukcja historyczna - informacje praktyczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maciek



Dołączył: 05 Paź 2011
Posty: 123

PostWysłany: Sro Paź 08, 2014 8:43 pm    Temat postu: Motocykliści Odpowiedz z cytatem

Czołem!
Nie za bardzo wiem jak zacząć ten temat, dlatego wybaczcie mi chaos zaistniały w poście.
Otóż od pewnego czasu przymierzam się do odtworzenia (Tak, wiem. Odtworzenie odtworzeniu nierówne...) sylwetki łącznika motocyklowego lub po prostu motocyklisty z końcowego okresu wojny. Bazę wyjściową w postaci sylwetki szeregowego Wehrmachtu już posiadam (co nie oznacza, że stanąłem w miejscu Razz ). Zastanawia mnie, czy motocykliści posiadali jakieś dodatkowe wyposażenie, oczywiście prócz takich rzeczy jak gogle, płaszcz czy np. puszka na maskę p-gaz w wersji dla kolarzy i motocyklistów. Przeglądając fotki z lat 44-45 nie jest się w stanie sprecyzować jakiegoś optimum, gdyż występuje na nich sporo rozbieżności.
Czy wyposażenie dla kierowców motocykli jest ujęte w którymś z Reibertów lub czymkolwiek innym? Czy wiecie w jakich strukturach i na jakim szczeblu byli takowi w dywizjach? Jeśli posiadacie fotki dot. tematu, to bardzo proszę o podzielenie się!

Liczę na Waszą pomoc, panowie!!!
Pozdrawiam!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sepp



Dołączył: 30 Maj 2011
Posty: 316

PostWysłany: Sob Paź 11, 2014 8:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Raportówka na pas Meldetasche, tuba na mapy(raz tylko na "Jebaj`u widziałem), oraz jakaś skórzana teczka - takie elementy wyposażenia występowały u kurierów motocyklowych.
Z innej parafii - jaki masz motorek? Ja posiadam BMW R 35, zwany "Osłem", ale w latach 2006-2007 po kilku akcjach ze "znawcami" w środowisku(najczęściej użytkownikami radzieckich zaprzęgów), że "Junakiem" Rolling Eyes nie będę jeździł na inscenizacjach, bo BMW produkowało tylko boxery, dałem sobie z tym spokój.
W obecnej chwili nie mam możliwości zeskanowania oryginalnych fotografii kurierów.
Spróbuj na http://www.kolyaska.pl/, oraz
http://forum.redmotorz.eu/
Tam są ludziska, którzy mogą dysponować zdjęciami w wersji elektroniczej.

Pozdrawiam.

_________________
Lokalny watażka Sepp Knoche



War does not make one great
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maciek



Dołączył: 05 Paź 2011
Posty: 123

PostWysłany: Nie Paź 12, 2014 5:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wielkie dzięki, Sepp, za dobre słowo w temacie!
Motorek jeszcze w fazie "produkcyjnej", ale jest to DKW nz350. Smile
Tak czy siak- prośba o regulaminy i zdjęcia nadal aktualna. Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Norbis97



Dołączył: 10 Lip 2013
Posty: 78
Skąd: Pomorze

PostWysłany: Pon Paź 13, 2014 12:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znalazłem kilka zdjęć z sieci Wink
_________________
"Woj­na jest lep­sza niż niet­rwały pokój. "
Napoleon Bonaparte
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
adam



Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 105

PostWysłany: Wto Lis 04, 2014 8:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kilka zdjęć z motocyklistami i motocyklami DKW.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sepp



Dołączył: 30 Maj 2011
Posty: 316

PostWysłany: Sro Lis 05, 2014 8:45 am    Temat postu: Rock Niepodległóści 2014 Odpowiedz z cytatem

Sorry za spam, ale chciałbym zaprosić w imieniu orgów posiadaczy motorków, którzy chcą spędzić milo czas w siodle, a nie lać się na manifestacjach:


https://www.facebook.com/events/1553587204875011/

_________________
Lokalny watażka Sepp Knoche



War does not make one great
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maciek



Dołączył: 05 Paź 2011
Posty: 123

PostWysłany: Pią Lis 07, 2014 6:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Super fotki, Adam. Dzięki!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Rekonstrukcja historyczna - informacje praktyczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać plików na tym forum