Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===---
Grupa Rekonstrukcji Historycznej Panzer-Lehr
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

"Reduta Bródno 1944" - inscenizacja historyczna 31

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Fotogaleria
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Sro Sie 01, 2007 7:36 pm    Temat postu: "Reduta Bródno 1944" - inscenizacja historyczna 31 Odpowiedz z cytatem

Witajcie!
W dniu wczorajszym, na zaproszenie naszych Kolegów z Harcerskiej Grupy Historycznej „Wigry”, mieliśmy zaszczyt i przyjemność wziąć udział w inscenizacji pt. „Reduta Bródno 1944”.



Poniżej scenariusz inscenizacji:

Scenariusz „Reduta Bródno”
Miejsce: Boisko szkolne Ul.Bartnicza róg Ul.Wysockiego
Czas : 31.07.2007 godz.19.30

Przebieg akcji
I.
Na drodze asfaltowej na terenie boiska szkolnego stoi patrol niemiecki powstańcy zdążający na koncentracje w ubraniach cywilnych dokonują rozbrojenia zaskoczonych żołnierzy wroga (obywa się bez strzałów)
Następnie żołnierze AK zakładają opaski , rozdzielają broń i zajmują budynek szkoły.
Wywieszają biało-czerwoną flagę układają worki z piaskiem , wybijają szyby w oknach.
Czas: 5 min
II.
Przygotowanie do uderzenia w stronę torów kolejowych w celu opanowania lokomotywowni. Zbiórka przed budynkiem formowanie kolumn uderzeniowych , wymarsz.
W tym czasie grupa sanitariuszek przygotowuje punkt sanitarny w oczekiwaniu na rannych.
Atakujący Powstańcy nikną w krzakach okalających tory, dochodzi stamtąd głośny i intensywny huk wystrzałów i eksplozji. Po chwili pojawiają się wycofujący się po nieudanym ataku powstańcy ciągną za sobą trzech rannych w tym jednego ciężko (nie może chodzić) Powstańcy są brudni zmęczeni , oszołomieni walką (stosowny makijaż jest zrobiony po osłoną krzaków).Do rannych podbiegają sanitariuszki układają na noszach udzielają pomocy podają wodę. W oddali słychać strzały. Akowcy zajmują pozycje obronne w szkole.
Czas. 10- min
III.
.Do polskich pozycji zbliża się patrol niemiecki w samochodzie ciężarowym. Na zaskoczonych Niemców sypią się strzały, tracąc zabitych i rannych wycofują się. Po chwili oddziały niemiecki dokonują próby odbicia budynku szkoły. Atak załamuje się w intensywnym ogniu powstańców, Niemcy odstępują. Niestety wobec niemożności dalszej walki Powstańcy wycofują się z budynku szkoły przebierając się w cywilki i chowając broń.
Czas: 10 min.
W tle całej inscenizacji trwa narracja.

A tutaj zdjęcia sprzed inscenizacji, obiektu, który był sceną naszych działań – przedwojennej szkoły na Bódnie, która faktycznie była powstańczą placówką:




Czas więc na relacje Wink

Na początek dzięki uprzejmości Mariana, zamieszczam pierwszą galerię zdjęć z imprezy i czekam na kolejne (wykonane przez moją żonę wstawię dzisiaj wieczorem, gdy uda mi się je nieco obrobić):
http://www.photo.reenacting.eu/v/AD1918_IIWS/redutabr07/

Czekam na Wasze relacje i zdjęcia!

Pozdrawiam
Hindus

Dodane po 4 godzinach 1 minutach:

Z moich wrażeń.
Może jest to sprawa prozaiczna, ale dla mnie wręcz bezcenna – mianowicie wielką radość dało mi w trakcie trwania imprezy, walenie ślepakami z pięknego, oryginalnego karabinu Mauser 98k z 1944 z oznaczeniem fabrycznym „dot”!!! Wywaliłem 20 jednostek ognia i ani razu mi się on nie zaciął! Widać porządną niemiecką robotę! Smile

Dodane po 27 minutach:

Kolejna galeria zdjęć – tym razem z oficjalnej strony gminy Targówek:
http://www.targowek.waw.pl/archiwum/powstanie_u_2007.htm

Dodane po 7 godzinach 21 minutach:

Tutaj film nakręcony przez Asię i zmontowany przez mojego kolegę z pracy Smile
http://www.youtube.com/watch?v=kl3_ON6LdjA


Ostatnio zmieniony przez Hindus dnia Pią Sie 10, 2007 2:59 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Pon Sie 06, 2007 12:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Relacja z imprezy, wraz z liniem do kolejnych galerii:
http://www.reenacting.eu/content/view/160/88/lang,pl_PL/

Pozdrawiam
Hindus

P.S. Wcześniejszy link do tej galerii jest już nieaktulany.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Fotogaleria Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum