Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===---
Grupa Rekonstrukcji Historycznej Panzer-Lehr
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Oczka do mocowania odznaczeń na mundurze WH

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Barwa i broń Wehrmachtu -> Umundurowanie Wehrmachtu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Pią Lis 11, 2016 10:42 am    Temat postu: Oczka do mocowania odznaczeń na mundurze WH Odpowiedz z cytatem

Rzecz pewnie trywialna, ale może komuś ta wiedza przyda się.
Sam nie jestem zwolennikiem obwieszania się „lametą” na rekonstrukcyjnym mundurze WH, ale jeżeli ktoś już to robi, to myślę, że warto by nawet w takim szczególe jak wykonanie oczek do mocowania odznaczeń, był możliwie zgodny z historycznym wzorcem Smile
Nie wiem jak teraz, ale kiedyś STURM w swoich bluzach na środku lewej kieszeni umieszcza mocowanie do odznaczenia –było ono jednak wykonane nieprawidłowo, a przez to mało trwałe. Z drugiej strony widziałem już masę rekonstruktorów wpinających odznaki / krzyże etc. bezpośrednio w bluzę (przez to często nieodwracalnie ją uszkadzając).
Po trzecie już kilka razy zdarzyło mi się zbierać pogubione przez kolegów w trakcie imprez „blaszki” Smile
Sposób wykonania prawidłowego i trwałego oczka, do mocowania odznaczenia na mundurze (które po za tym, po jego odpięciu wygląda estetycznie) jest stosunkowo prosty – żeby nie rozpisywać się zbędnie, został przedstawiony w poniższej obrazkowej instrukcji – potrzebna będzie tylko szara, szarozielona nitka:

Efekt wygląda tak:

A tu oryginalnie wykonane mocowanie do powtórnego nadania Krzyża Żelaznego I klasy w trakcie (dlatego nad oczkami jest obszyta dziurka w kieszeni, bo właściciel - Generalleutnant Enrich Scopper, miał wersję przykręcaną):

Pozdro
Hindus

_________________
„…Dlaczego uparcie nosz? krawat w warunkach polowych? Bo hitlerowiec w krawacie jest mniej awanturuj?cy si?!...”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Barwa i broń Wehrmachtu -> Umundurowanie Wehrmachtu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać plików na tym forum