Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===---
Grupa Rekonstrukcji Historycznej Panzer-Lehr
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Mundur WH
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Rekonstrukcja historyczna - informacje praktyczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Barson1



Dołączył: 01 Cze 2009
Posty: 60

PostWysłany: Sob Lis 14, 2009 3:52 pm    Temat postu: Mundur WH Odpowiedz z cytatem

Zamieściłem w tym temacie mój mundur WH proszę o wyrozumiałość mam dopiero 14 lat i ograniczają mnie koszty finansowe(trzeba trochę uzbierać).Na zdjęciach niema mojej puszki na maskę,manierki, ,klamry pasa i munduru sukiennego M 40 który będę mia dopiero na święta.Proszę panów o porady dotyczące rzeczy jakie powinienem poprawić i dokupić.
Na zdjęciu znajdują się:
-chlebak(na chlebaku 2 d-ringi
-celta SS
-hem M 35
-kamuflaż
-trok
Mam jeszcze 3 zardzewiałe bagnety typu mauser i skrzynkę do MG których również nie zamieściłem na zdjęciach.Proszę o poradę co i jak trzeba dozbierać lub ewentualnie poprawić.
Z góry dziękuje Barson1 [URL=http://www.fotosik.pl

Dodane po 2 minutach:



Dodane po 4 minutach:

Nie zamieściłem szelek i drugiej strony celty bo zdjęcia były w złej rozdzielczości a nie mogłem jej zmniejszyć.


Ostatnio zmieniony przez Barson1 dnia Sob Lis 14, 2009 4:03 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
DI



Dołączył: 10 Cze 2007
Posty: 2300

PostWysłany: Sob Lis 14, 2009 4:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ortografia Panie kolego.

http://panzerlehr.mojeforum.net/viewtopic.php?t=1219&postdays=0&postorder=asc&start=0

_________________
Panzergrenadiere, vorwärts, zum Siege voran!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Barson1



Dołączył: 01 Cze 2009
Posty: 60

PostWysłany: Sob Lis 14, 2009 4:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jakieś informacje o mundurze?!?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Zielik



Dołączył: 23 Wrz 2009
Posty: 127

PostWysłany: Sob Lis 14, 2009 4:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prosimy o jakieś informacje, z jakiego roku chcesz kolekcjonować tego żołdaka WH ?

Chlebak BW ?

Ah, tak na marginesie, jak będziesz zamawiał mundur polecam pana Piotra Janiszewskiego, do rekonstrukcji pięknie wykonuje mundury-każdy mundur, z dowolnym stopniem, rodzajem broni Very Happy


Ostatnio zmieniony przez Zielik dnia Sob Lis 14, 2009 4:24 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fallout



Dołączył: 24 Cze 2008
Posty: 122

PostWysłany: Sob Lis 14, 2009 4:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No munduru to ja tu nie widzę...
Po co ci celta SS, skoro chcesz odtwarzać WH? Zdejmij ten syf z hełmu i jak już to zainwestuj w pokrowiec, resztą ten na zdjęciu nijak nie nadaje się na koniec wojny. (bo chyba właśnie ten okres chcesz wziąć na warsztat?) Chlebak też niezbyt fortunny...

It's a long way to the top... Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Barson1



Dołączył: 01 Cze 2009
Posty: 60

PostWysłany: Sob Lis 14, 2009 4:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rok 40-43 .Na allegro znalazłem aukcje ale będę kupował mundur w Poznaniu.

Dodane po 2 minutach:

Strzelam się w ASG dlatego założyłem siatkę a celtę kopiłem bo jestem harcerzem i a w ciężkich warunkach się przydaje.

Dodane po 2 minutach:

Dzięki za poradę co do kupna munduru Zielik
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Zielik



Dołączył: 23 Wrz 2009
Posty: 127

PostWysłany: Sob Lis 14, 2009 4:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chlebak raczej się też nie nadaje, będzie się deformował jak coś włożysz, demobil odpada.

Ostatnio zmieniony przez Zielik dnia Sob Lis 14, 2009 4:28 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Barson1



Dołączył: 01 Cze 2009
Posty: 60

PostWysłany: Sob Lis 14, 2009 4:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A da się gdzieś kupić w Poznaniu rekonstrukcje chlebaka wh albo przez internet??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Zielik



Dołączył: 23 Wrz 2009
Posty: 127

PostWysłany: Sob Lis 14, 2009 4:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem, nie jestem z Poznania, zaraz poszukam czegoś na internecie i tu zamieszczę.
Potrwa to minutkę, może szybciej Very Happy


Celta Wehrmachtu:
http://www.i-militaria.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=36&category_id=9&option=com_virtuemart&Itemid=1

Porządny chlebak, a nie dziadostwo, ze sztuczną skórą na obszyciach etc.
http://www.sklep.rekonstrukcja.pl/product_info.php?cPath=22_32&products_id=177&osCsid=a8dee4d4660190b5f8967ef02d7215a9


Ostatnio zmieniony przez Zielik dnia Sob Lis 14, 2009 4:34 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Yossarian



Dołączył: 28 Cze 2008
Posty: 2960

PostWysłany: Sob Lis 14, 2009 4:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaczynam się poważnie zastanawiać czy to jest jakaś prowokacja??? Twoje pytanie nie mieszczą się w żadnych ramach ...
"Czy są w Internecie chlebaki do rekonstrukcji?" - A JAK MYŚLISZ ????
Jacy harcerze używają CELT SS ?????
Jeżeli jesteś Harcerzem (chociaż chyba bardziej Zuchem) to nawet przez myśl by Ci nie przeszło używanie Celty SS "cywilnie" ...

_________________

Historia uczy nas tylko jednego, ?e nigdy, nikogo i niczego nie nauczy?a.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Barson1



Dołączył: 01 Cze 2009
Posty: 60

PostWysłany: Sob Lis 14, 2009 4:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba nie orientuje się pan od ile lat można zostać harcerzem.Jaki cywilny człowiek wie że to celta ss?!?Na celcie niema napisu "JESTEM Z SS".
Zuchy-2 klasa podstawówki do początku 4 klasy podstawówki
Harcerz- 4 klasa podstawówki i do końca życia.



Nie żal panu klawiatury na bicie piany?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Yossarian



Dołączył: 28 Cze 2008
Posty: 2960

PostWysłany: Sob Lis 14, 2009 5:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Barson1 napisał:
Jaki cywilny człowiek wie że to celta ss?!?Na celcie niema napisu "JESTEM Z SS".


Przede wszystkim TY to wiesz .... a jesteś (jak utrzymujesz) HARCERZEM
A gdybyś chętniej korzystał z możliwości jakie masz przeglądając to forum, nie zadawał pytań na które odpowiedzi były WIELOKROTNIE udzielane czy wreszcie panował nad ortografią, nikt (w tym ja) nie czynił by uwag. Spójrz chociażby na temat założonego przez Ciebie wątku. "MÓNDUR WH" - już na wstępie błąd o jaki na prawdę bardzo trudno, poza tym w jakim świetle stawiasz forum? Jeżeli nie to proszę przemyśl to, a z pewnością nikt nie będzie zwracał Ci uwagi.

_________________

Historia uczy nas tylko jednego, ?e nigdy, nikogo i niczego nie nauczy?a.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marek588



Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 1132

PostWysłany: Sob Lis 14, 2009 5:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Barson1 napisał:
Proszę panów o porady dotyczące rzeczy jakie powinienem poprawić?


Chyba tytuł twojego wątku - MUNDUR PISZEMY PRZEZ U OTWARTE a u ciebie jest.... Evil or Very Mad

_________________
GRH Panzer Lehr

...?yciem ?o?nierza rz?dzi mgnienie oka, w jednym momencie jest co? do jedzenia i picia, wi?c nale?y u?ywa? ?ycia, bowiem ka?dego los wiedzie na ?lepo przez ?ycie i ka?dy nast?pny moment mo?e by? tym ostatnim. (Albrecht Wacker)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Barson1



Dołączył: 01 Cze 2009
Posty: 60

PostWysłany: Sob Lis 14, 2009 5:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Barson1 napisał:
Zamieściłem w tym temacie mój mundur WH proszę o wyrozumiałość mam dopiero 14 lat i ograniczają mnie koszty finansowe(trzeba trochę uzbierać).Na zdjęciach niema mojej puszki na maskę,manierki, ,klamry pasa i munduru sukiennego M 40 który będę mia dopiero na święta.Proszę panów o porady dotyczące rzeczy jakie powinienem poprawić i dokupić.
Na zdjęciu znajdują się:
-chlebak(na chlebaku 2 d-ringi
-celta SS
-hem M 35
-kamuflaż
-trok
Mam jeszcze 3 zardzewiałe bagnety typu mauser i skrzynkę do MG których również nie zamieściłem na zdjęciach.Proszę o poradę co i jak trzeba dozbierać lub ewentualnie poprawić.
Z góry dziękuje Barson1 [URL=http://www.fotosik.pl

Dodane po 2 minutach:



Dodane po 4 minutach:

Nie zamieściłem szelek i drugiej strony celty bo zdjęcia były w złej rozdzielczości a nie mogłem jej zmniejszyć.


Dodane po 1 minutach:

Wolałem zapytać się ekspertów ale widzę że trudno tutaj o normalną odpowiedź.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Andrzej1993



Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 187

PostWysłany: Sob Lis 14, 2009 6:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobra!
A więc: po pierwsze: chlebak wywal, bo wygląda dla mnie paskudnie(już lepiej te NVA wyglądają).
Popieram co do wyboru p. Janiszewskiego(na Allegro pod pseudo yanik3), świetna sprawa, osobiście mogę polecić.
Co do munduru, to powiem Ci tak, jak mnie powiedzieli panowie rekonstruktorzy: nie kupuj go, bo się mogą zmienić gabaryty.
Moim zdaniem najlepiej jest obejrzeć dobrze oporządzenie żołnierza WH. Bo odtwarzanie lat 40-43 to trochę rozrzut, lepiej się określ jakie lata chcesz konkretnie odtwarzać i jaką jednostkę. Bo potem paradują tacy we Flecktarnie z naszytą ''gapą''(choć to już ekstremalny przykład).
Najlepiej kupować oporzędzenie uniwersalne: manierka, chlebak, bagnet(całkiem nieźle wygląda STURM-owski bagnet do k98, ten z drewnianymi okładzinami-a konkretniej jego pochwa, ale to już moje zdanie), saperkę, puszkę na maskę pgaz(o, kupisz sobie za 30 zł, a potem masz coś do roboty-odnowić maskę). Bagnety oryginalne do rekonstrukcji? Dla mnie toż to zbrodnia i profanacja!
I jak najwięcej poczytać o umundurowaniu WH.
Pzdr.

Dodane po 1 minutach:

A ta bluza to chyba STURM, nie(widzi ktoś?)?

_________________
www.historia.org.pl/forum
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Rekonstrukcja historyczna - informacje praktyczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać plików na tym forum