Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===---
Grupa Rekonstrukcji Historycznej Panzer-Lehr
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

A-rama
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Barwa i broń Wehrmachtu -> Wyposażenie i uzbrojenie Wehrmachtu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Sro Sty 31, 2007 12:01 pm    Temat postu: A-rama Odpowiedz z cytatem

Jedne z moich ulubionych elementów wyposażenia szturmowego, żołnierza Wehrmachu. Bardzo ładnie zachowana, oryginalna A-rama (stelaż do Sturmgepack).
Po za tym, że było to bardzo praktyczne i funkcjonalne rozwiązanie, miało ono również ogromne znaczenie w utrzymaniu dyscypliny w oddziałach. A to dla tego, że mała torba dołączana do A-ramy, chlebak i kieszenie munduru, nie pozwalały żołnierzowi na przechowywania w zasadzie żadnych innych przedmiotów, po za niezbędnymi mu do walki i przeżycia w warunkach polowych (plecaki wraz z kocami i zbędnym wyposażeniem zdawane były do magazynów tyłowych). Dlatego między innymi we wspomnieniach niemieckich żołnierzy często podkreślali oni, że nie bardzo mieli możliwość zbierania łupów / pamiątek z pola walki – po prostu nie mieli gdzie ich upychać. Co ciekawe zapakowanie torby do A-ramy zgodnie z regulaminem było więcej niż trudne (zwłaszcza, że miał być w niej upchnięty również przydziałowy sweter) – ale o tym napiszę innym razem. Tym czasem zdjęcia A-ramy.







Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Pon Wrz 08, 2008 12:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pytanie do tych Kolegów, co mogą coś pewnego wiedzieć na ten temat: czy produkt firmy STURM pod tytułem A-rama uległ w ostatnim czasie modyfikacjom, które predestynowały by go do miana repliki, czy też nadal produkowany jest z tak śmiesznie wszytymi dolnymi D-ringami, które to sposób niestety nie ma nic wspólnego z oryginalną niemiecką produkcją?
Pytam, bo usłyszałem plotkę, że A-ramy z ich aktualnej produkcji są lepsze od dostępnych wcześniej…

Pozdrawiam
Hindus

_________________
„…Dlaczego uparcie nosz? krawat w warunkach polowych? Bo hitlerowiec w krawacie jest mniej awanturuj?cy si?!...”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mauser98k



Dołączył: 25 Lip 2007
Posty: 295

PostWysłany: Pią Gru 12, 2008 7:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To chyba ten produkt:
http://allegro.pl/item502585111_a_rama_sturmgepack_wh_ss_doskonale_repro.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Pią Gru 12, 2008 10:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, niestety nadal ma te same błędy, które od początku w niej występowały Sad
No ale ja ten problem mam na szczęście z głowy, bo A-ramkę mam z innego źródła Wink

Pozdro
Hindus

_________________
„…Dlaczego uparcie nosz? krawat w warunkach polowych? Bo hitlerowiec w krawacie jest mniej awanturuj?cy si?!...”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mauser98k



Dołączył: 25 Lip 2007
Posty: 295

PostWysłany: Sob Gru 13, 2008 8:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja sobie poradziłem kupując kopię z Czech (tą, którą recenzował na tym forum Oberschutze).
Ps. Można wiedzieć, jakie źródło Ty wybrałeś ?

Pozdrawiam,
Mauser
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Sob Gru 13, 2008 5:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie to samo co i Ty Smile
Po prostu na razie nie ma niestety inne alternatywy...

Pozdrawiam
Hindus

_________________
„…Dlaczego uparcie nosz? krawat w warunkach polowych? Bo hitlerowiec w krawacie jest mniej awanturuj?cy si?!...”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
oli_32



Dołączył: 16 Lut 2008
Posty: 32

PostWysłany: Pon Sty 05, 2009 8:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ta A-rama jest poprawna?
http://mundury-historyczne.pl/sklep/product_info.php?cPath=24_32&products_id=83&language=pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Wto Sty 06, 2009 9:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie się ona nie podoba, bo:
- troki do celty / torby są wykonane mizdrą do środka (a powinny być tak jak standardowe troki do oporządzenia niemieckiego mizdrą na wierch),
- zostały przynitowane zwykłymi, czarnymi (sic!) nitami kaletniczymi, a co najgorsze to za wysoko(!),
- boczne oczka przez które troczy się koc / płaszcz powinny być w modelu ze skórzanymi trokami zamocowane na kawałkach skóry, a nie party,
- górne D-ringi są mocowane na jakiejś koszmarnej parcie,
- dolna belka zszyta jest niechlujnie.

Pozdro
Hindus

_________________
„…Dlaczego uparcie nosz? krawat w warunkach polowych? Bo hitlerowiec w krawacie jest mniej awanturuj?cy si?!...”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
sebol13



Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 1051

PostWysłany: Sro Sty 07, 2009 7:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Kupiłem dziś taką ramę zdjęcie z aukcji (oczywiście kopia) nada się?

Pozdrawiam
Sebol

_________________
"Bez wzgl?du na to, co si? stanie, ameryka?ska marynarka wojenna na pewno nie pozwoli si? zaskoczy?." - Frank Knox,sekretarz ds.marynarki 4.XII.1941r.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sebol13



Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 1051

PostWysłany: Wto Sty 13, 2009 5:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Przyszła A-rama Smile
Moje pierwsze wrażenie to jest dość solidnie zrobiona jak na kopie,zostały użyte oryginalne zaczepy,między warstwami brezentu jest wzmocnienie.
Minus to :
- w górnej części puściła dratwa ale w końcu to nie nówka tylko używane było
-paski do toczenia (po miedzy nitami a dolną poprzeczką) noszą ślady przeszycia.



Reasumując jestem zadowolony Razz
Pozdrawiam
Sebol

_________________
"Bez wzgl?du na to, co si? stanie, ameryka?ska marynarka wojenna na pewno nie pozwoli si? zaskoczy?." - Frank Knox,sekretarz ds.marynarki 4.XII.1941r.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lang



Dołączył: 15 Sty 2008
Posty: 16

PostWysłany: Sro Sty 14, 2009 6:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Chciał bym wam pokazać moją A-ramkę produkcji kolegi z grupy. Wszystkie D ringi oryginalne aluminiowe. Szwy wykonane solidnie. Parta z której jest wykonana na zdjęciach wydaje się za bardzo żółta. Podaje fotki może nie najlepszej jakości Confused


_________________
GRH Kampfgruppe Schlesien
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sebol13



Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 1051

PostWysłany: Sro Sty 14, 2009 7:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fajna Smile
Tylko jedno pytanie bo mnie to nurtuje czemu większość kopi ma dolną poprzeczkę ściętą przy przeszyciu D ringów czy były też takie modele w oryginale???

_________________
"Bez wzgl?du na to, co si? stanie, ameryka?ska marynarka wojenna na pewno nie pozwoli si? zaskoczy?." - Frank Knox,sekretarz ds.marynarki 4.XII.1941r.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lang



Dołączył: 15 Sty 2008
Posty: 16

PostWysłany: Sro Sty 14, 2009 7:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie spotkałem jeszcze na oryginalnych zdjęciach przeszytej pod ukosem dolnej poprzeczki A-ramy. Ale być może gdzieś pałętała się wersja z poprzecznym przeszyciem Very Happy tylko trzeba ją znaleźć.
_________________
GRH Kampfgruppe Schlesien
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sebol13



Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 1051

PostWysłany: Sro Sty 14, 2009 7:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może się nie wyraziłem precyzyjnie.
-chodzi mi o te ścięte dolne rogi poprzeczki Smile

_________________
"Bez wzgl?du na to, co si? stanie, ameryka?ska marynarka wojenna na pewno nie pozwoli si? zaskoczy?." - Frank Knox,sekretarz ds.marynarki 4.XII.1941r.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lang



Dołączył: 15 Sty 2008
Posty: 16

PostWysłany: Sro Sty 14, 2009 7:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O to samo mi też chodziło Smile
_________________
GRH Kampfgruppe Schlesien
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Barwa i broń Wehrmachtu -> Wyposażenie i uzbrojenie Wehrmachtu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać plików na tym forum