Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===---
Grupa Rekonstrukcji Historycznej Panzer-Lehr
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Repliki broni używane w rekonstrukcji historycznej
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Rekonstrukcja historyczna - informacje praktyczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mi?o?nik
Gość





PostWysłany: Czw Sty 17, 2008 6:50 pm    Temat postu: Repliki broni używane w rekonstrukcji historycznej Odpowiedz z cytatem

Witam was serdecznie,na początku chciałem bardzo przeprosic za zawalanie waszego forum.Ok przejde do rzeczy,jako iż jestem miłosnikiem oddziałów niemieckich z okresu 2wś planuje zakup repliki strzelającej ślepymi nabojami i bardzo bym was prosił o pomoc i odpowiedzi na moje 2 pytania,mianowicie skąd bierzecie broń? i czy to dużo kosztuje bo bardzo chciałbym sobie sprawic mojego kochanego lugera.Bardzo dziekuje za wszelaką udzieloną pomoc i jeszcze raz przepraszam
Powrót do góry
Tomek



Dołączył: 16 Gru 2007
Posty: 87

PostWysłany: Czw Sty 17, 2008 6:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!
Co do replik strzelających ślepakami, to przede wszystkim musisz mieć pozwolenie. W naszym kraju legalne są tylko odlewy i gładkolufowe wiatrówki o mocy do 17J. Ponadto, jeszcze przydałoby się pozwolenie na używanie broni poza domem(bo takowe chyba też istnieje). Jeśli to wszystko spełniłeś to możesz dopiero kupować broń. Proponował bym Ci zakup broni hukowej, można sprowadzić z Czech. A co do ceny to proponuje Ci się przygotować na to, że tanio nie będzie. To tyle moich rad i przypomnień prawa Wink
Pozdrawiam
Tomek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mi?o?nik
Gość





PostWysłany: Czw Sty 17, 2008 7:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sorki,chodziło mi własnie o hukową,interesuje mnie pistolet luger,A propo pochodzisz z mojego rodowego miasta Smile i pytanko istnieje tam jakaś grupa reko?
Powrót do góry
oschutze



Dołączył: 29 Kwi 2007
Posty: 328

PostWysłany: Czw Sty 17, 2008 7:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

słowa "reko" nie używajmy, to słowo bardzo brzydkie to raz.

legalnie możesz kupić P08 tylko w formie odlewu-monolitu lub ruchomej acz niesprawnej repliki firmy Denix, wszelkie twory na amunicje hukową, hukowo-gazową, ostrą czy sportową wymagają specjalnych pozwoleń które trzeba posiadać przed zakupem.

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tomek



Dołączył: 16 Gru 2007
Posty: 87

PostWysłany: Czw Sty 17, 2008 7:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!
Racja, zapomniałem o Deniksie. Ten sprzedający ma trochę "zabawek" od nich: http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=4919762
Co do grupy w naszym rodzinnym mieście, to zajrzyj w ten wątek: http://panzerlehr.mojeforum.net/viewtopic.php?t=484 I tak jak pisał oschutze, nie używamy pojęcia "reko" gdyż jest ono wręcz obraźliwe
Pozdrawiam
Tomek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mi?osnik
Gość





PostWysłany: Czw Sty 17, 2008 8:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sorry nic nie wiedziałem co do tego słowa.Jeszcze jedno pytanie a wy jakiego typu replik używacie?
Powrót do góry
Tomek



Dołączył: 16 Gru 2007
Posty: 87

PostWysłany: Czw Sty 17, 2008 8:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!
Na rynku nie ma zbyt dużego wyboru legalnych replik. Zostaje albo Denix(ale niestety robi głównie broń amerykańską i brytyjską, z tych które nadawały by się u nas w GH jest tylko P08, P38 i Colt 1911) oraz odlewy i repliki z firmy A.Frankowskiego(http://www.mundury-historyczne.plJakość raczej nie powala, ale jak już pisałem dużego wyboru nie ma.
Pozdrawiam
Tomek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AlexxG



Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 650

PostWysłany: Czw Sty 17, 2008 8:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z odlewów, to polecam to, co sprzedaje Koziczak. Rozważ też zakup Mausera ASG - albo Tanaka za koło 2000 zł, albo produkt chiński (cena z drewnianą kolbą jeszcze nieznana, z plastikową to ok. 450 zł. przy imporcie z Azji, zawiera cło i VAT).
_________________
"Neca eos omnes. Deus suos agnoscet"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Czw Sty 17, 2008 8:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć Miłośnik!
Broń przez nas wykorzystywana w rekonstrukcji (mam na myśli naszą grupę, ale podejrzewam, że Koledzy z innych grup to potwierdzą) nie jest bronią hukową – ale są to albo wysokiej jakości repliki ASG, albo odlewy z aluminium lub innego stopu - wybór modeli / producentów jest bardzo szeroki - wszystko zależy od zasobności portfela.

Pozdrawiam
Hindus

_________________
„…Dlaczego uparcie nosz? krawat w warunkach polowych? Bo hitlerowiec w krawacie jest mniej awanturuj?cy si?!...”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Tomek



Dołączył: 16 Gru 2007
Posty: 87

PostWysłany: Pią Sty 18, 2008 8:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!
To ja skorzystam z okazji. Alex, słyszałem o Koziczaku, i masz może do niego jakieś namiar? Bo szukałem w sieci jego strony, i nic.
A co do replik ASG, to owszem jest to jakieś rozwiązaniem, tylko kwestia czy się opłaca tyle dopłacać za możliwość bawienia się zamkiem. I (przynajmniej ja) wole broń z metalu, gdyż plastik nie jest tak trwały, i i DWS broni z tworzy nie było. Co to za przyjemność latać z plastikiem. Zero klimatu.
Pozdrawiam
Tomek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Pią Sty 18, 2008 8:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
wole broń z metalu, gdyż plastik nie jest tak trwały

Tomek a kto Ci takich głupot naopowiadał, że repliki ASG są z plastiku Smile
Tak Mauser 98k jak i MP40 możesz dostać w wersji full metal – a co ważne wszystko się rusza jak w oryginale i jest rozbieralne (przynamniej jeżeli chodzi o Mausera)!

Pozdrawiam
Hindus

_________________
„…Dlaczego uparcie nosz? krawat w warunkach polowych? Bo hitlerowiec w krawacie jest mniej awanturuj?cy si?!...”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mi?o?nik
Gość





PostWysłany: Pią Sty 18, 2008 11:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam ponownie,Tak sie składa że gram w asg od 2 lat Smile niestety zbyt dużo wydałem na swoją replike (m15 classic army za 1250zl :/) w dodatku tuning.,Tak sie zastanawiam czy nie zrezygnowac..Ah co by tu..A jeszcze jedno pytanie,wy używacie replik asg i odlewu z metali tak? to są one tylko jako rekwizyt czy pełnią role specjalną (strzelanie itp) asg to wiem bo są modele gazowe ale zastanawiają mnie te odlewy
Powrót do góry
AlexxG



Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 650

PostWysłany: Pią Sty 18, 2008 11:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niektóre grupy urządzają sobie ćwiczenia w formie strzelanek ASG. Do tej pory był problem z historyczną bronią, stąd często używano "rozwiązań współczesnych". Ale jak widać "świat się zmienia" i to o dziwo na lepsze Wink IMO pojawienie się Mauserów ASG to szansa na "kopernikański przewrót" w tym hobby Wink Co prawda okulary będą psuć realizm, ale zdrowie i życie najważniejsze Wink
_________________
"Neca eos omnes. Deus suos agnoscet"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Pią Sty 18, 2008 11:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
to są one tylko jako rekwizyt

Tak, w naszym hobby broń pełni rolę rekwizytu - owszem w trakcie imprez publicznych, gdy korzystamy z broni wypożyczanej z firm posiadających pozwolenia na udostępnianie broni hukowej, ma ona jeszcze walory akustyczne - ale po za tym nadal jest to tylko rekwizyt. Między innymi dlatego właśnie rekonstrukcja historyczna ma bardzo wiele wspólnego z teatrem!

Pozdrawiam
Hindus

_________________
„…Dlaczego uparcie nosz? krawat w warunkach polowych? Bo hitlerowiec w krawacie jest mniej awanturuj?cy si?!...”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mi?o?nik
Gość





PostWysłany: Pią Sty 18, 2008 12:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,dziekuje, bardzo mi pomogłeś.A jeszcze jedno pytanie,czy np jak wyporzyczyliście tą broń hukową to ona zawieta jakiś materiał (jak kulka do asg) że np jak następuje strzał to on coś ze sobą niesie czy to tylko huk jest,bo mi sie wydaje troszke bez sensu,strzelasz do kogoś a on nie pada Very Happy
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Rekonstrukcja historyczna - informacje praktyczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać plików na tym forum