Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===---
Grupa Rekonstrukcji Historycznej Panzer-Lehr
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Platanowa zagadka

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Barwa i broń Waffen-SS
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Heini



Dołączył: 17 Gru 2010
Posty: 19

PostWysłany: Sro Sty 04, 2012 8:52 am    Temat postu: Platanowa zagadka Odpowiedz z cytatem

Mam dość dużą zagwozdkę, zwracam się zatem z pytaniem do znawców tematu i liczę na pomoc Smile .

Mianowicie, jak to było z tymi platanami???? Z tego co ja wiem, wczesny miał inny podkład i późny też. Późny był podkładem dębowym składającym się z dwóch kolorów (+ kolor tła) na który nanoszono ręcznie czarny nadruk 1/2, 3/4 czy 5/6.

I tu się zaczynają schody. Mam czapkę z SM Wholesale w 1/2, i mimo, że to platan późny, to podkład nijak nie przypomina mi dębu. Oglądam materiał centymetr po centymetrze i nic. Na pewno nie jest też wczesny.

Zaglądałem do biblii Beavera i zobaczyłem materiał w rozmyte plamy, gdzie podkład też nie był typowo dębowy.

Zatem, rozumiem, że te podkłady, nazywając je dębowe, miały różne kształty i wielkości plam? Czy jest to inny wzór mający swoje określenie?

Wcześniej widziałem późne platany z SM na typowym dębie, może zatem to ich jakaś inna produkcja? Zaznaczę, że czapkę otrzymałem od nich bezpośrednio, więc proszę nie sugerować, że to np. czech;D

Dzięki z góry za pomoc, bo ta kwestia nie daje mi żyć
Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
adam



Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 105

PostWysłany: Sro Sty 04, 2012 12:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podkład dębowy to wzór dębowy bez 2 kolorów. Druk może różnić się dokładnością wykonania i techniką druku ale sam wzór jest taki sam.
Podkład dębowy SMW ma poprawny wzór.

Jeśli masz czapkę bezpośrednio od SMW to w czym problem?
Wrzuć zdjęcie zobaczymy co masz Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Heini



Dołączył: 17 Gru 2010
Posty: 19

PostWysłany: Sro Sty 04, 2012 12:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chodzi o to, że ten wzór nie przypomina podkładu dębowego Very Happy.
Mam też czapkę w dęba a od nich i oba podkłady się nijak mają do siebie.
Wrzucę fotki pod wieczór jak będę w domu, to sami obadacie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Heini



Dołączył: 17 Gru 2010
Posty: 19

PostWysłany: Sro Sty 04, 2012 6:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Te zdjęcia czapki z SM, która ma moim zdaniem właściwy podkład dębowy

[/URL]

i to fotki mojej. kurde, coś nie tak jest tym podkładem... brakuje mi typowych "dębowych" plamek, ale przecież zdarzały się też miejsca z dużymi polami zieleni na stronie wiosennej i brązem/czerwienią na jesiennej.. jak dłużej patrzę na zdjęcia, może to jednak typowy dębowy podkład?... masakra, już nie mam pewności Embarassed Chyba wariujęRolling Eyes


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
adam



Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 105

PostWysłany: Czw Sty 05, 2012 8:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli to jedyny problem, który nie daje ci żyć to jesteś szczęśliwym człowiekiem Smile
Obie czapki są z SMW tylko, że ta pierwsza to nowsza produkcja. Na starszych drukach ciemniejsze obwódki są mało widoczne. To jedyna różnica.
Jeśli porównujesz wzory na czapkach nie dziw się, że są inne. Wzór dębowy ma 140x50 cm. Prawdopodobieństwo, że na obu czapkach będzie podobny jest bardzo małe.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Heini



Dołączył: 17 Gru 2010
Posty: 19

PostWysłany: Czw Sty 05, 2012 8:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ufff, dzięki Adam za wyjaśnienie. Byłem pewien, że rozwiążesz zagadkę Smile .
Teraz już jestem pewien, że te dwa rodzaje czapek się czymś różnią jednak. Najważniejsze jednak, że podkład dębowy jest podkładem dębowym Wink
Oczywiście mam świadomość tego, że przy cięciu materiału trudno o podobieństwo czapek.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Barwa i broń Waffen-SS Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum