Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===---
Grupa Rekonstrukcji Historycznej Panzer-Lehr
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Sprawy porządkowe

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Dział ogólny -> Dział Techniczny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Sro Lut 20, 2008 10:52 am    Temat postu: Sprawy porządkowe Odpowiedz z cytatem

Witajcie!
Przed moją planowaną na marzec dłuższą nieobecnością na naszym forum, zamierzam uporządkować na nim pewne sprawy.
Żeby uniknąć w przyszłości bałaganu i umożliwić osobom poszukującym na naszym forum konkretnej wiedzy, od dnia dzisiejszego proszę aby każdy z zakładanych przez Was wątków miał tytuł sugerujący jego zawartość - jak pokazało doświadczenie wątki typu „Pytania wszelakie” stają się niestety śmietnikiem, w którym informacje o różnej tematyce przeplatają się ze sobą i w efekcie są trudne do odnalezienia. Swoją prośbę ujmę w dodatkowym punkcie regulaminu naszego forum. Istniejące wątki tego typu uporządkuję i podzielę wedle tematyki omawianej w nich.

Z zasady nie jestem przeciwny offtopowaniu, o ile nie jest ono kompletnie oderwane od głównego nurtu wątku.

Obserwując tematy poruszane w ostatnim czasie na naszym forum, uważam, że istnieje potrzeba powołania nowego działu dotyczącego barwy i broni Waffen-SS. Wiem, że na forum są Koledzy zainteresowani tą tematyką. Do nich więc skierowana jest moja inicjatywa – aczkolwiek na ich inwencję liczę w doborze tematów w nim omawianych, bo ja nie czuję się kompetentny w prowadzeniu tego działu. Przeniosę tam wątki stricte związane z Waffen-SS jakie do tej pory pojawiły się na naszym forum.



Przy okazji zmieniliśmy również definicję „Działu ogólnego” – chciałby żebyście traktowali go jako miejsce, w którym przede wszystkim toczymy dyskusje dotyczące wszelkich spraw związanych z samą rekonstrukcją – czyli jeżeli chcemy porozmawiać na przykład, wyłącznie o jakości i dostępności replik Parabelki to róbmy to w tym dziale, natomiast jeżeli chcielibyśmy podyskutować o historii tego pistoletu i wykorzystaniu go w Wehrmachcie i Waffen-SS to zróbmy to w dziale „Barwa i broń Wehrmachtu”. Oczywiście siłą rzeczy nie unikniemy powstawania wątków, w których sprawy historii i rekonstrukcji będą się przeplatać (tak jak do tej pory najczęściej miało to miejsce w przypadku dyskutowania o określonych elementach wyposażenia WH).

Jak zwykle czekam na Wasze uwagi i sugestie.

Pozdrawiam
Hindus

_________________
„…Dlaczego uparcie nosz? krawat w warunkach polowych? Bo hitlerowiec w krawacie jest mniej awanturuj?cy si?!...”


Ostatnio zmieniony przez Hindus dnia Sro Lis 12, 2008 10:06 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
StuG



Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 231

PostWysłany: Sro Lut 20, 2008 1:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
Nowy dzial dla SS to bardzo dobry pomysl.
Bardzo podoba mi sie porzadek na tym forum. Faktycznie tematy "ogolne" zamieniaja sie zbyt szybko w "smietnik". Trudno sie dziwic.
Co do pomyslow to zastanawiam sie czy warto rozdzielac dzialy na "techniczny" i "o naszym forum"? Jak dla mnie to "maslo maslane", a zbyt wiele dzialow to tez nie jest dobra sprawa. Dzial "o naszym forum" to tylko dwa posty od 2006 roku!! Regulamin spokojnie mozna zamiescic w "technicznym" Wink
Nie jestem natomiast przekonany czy pomysl rozdzielania watkow o militariach i replikach jest wykonalny. To moze powodowac niezle zamieszanie i komplikowac poszukiwania wlasciwych odpowiedzi. No a z drugiej strony wiadomo ze replika ma zawsze odniesienie do oryginalu co z naszego punktu widzenia ma ogromne znaczenie.
Mam nadzieje ze wyrazilem sie "zrozumiale" Wink
To tyle w tym temacie.
Pozdrawiam
Wojtek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AlexxG



Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 650

PostWysłany: Sro Lut 20, 2008 7:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dział o SS zapowiada się b. ciekawie. Nie mam za dużej wiedzy na temat umundurowania i wyposażenia tych formacji, stąd takie "SS for dummies" to dobry pomysł.
_________________
"Neca eos omnes. Deus suos agnoscet"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Dział ogólny -> Dział Techniczny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum