Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===---
Grupa Rekonstrukcji Historycznej Panzer-Lehr
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zakupy za granicą - dobre wieści

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Dział ogólny -> Archiwum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Sob Lis 01, 2008 9:18 am    Temat postu: Zakupy za granicą - dobre wieści Odpowiedz z cytatem

Tytuł może zbyt górnolotny, bo sprawa jest dość prozaiczna, ale dla wszystkich tych z nas, którzy do tej pory nie mogli / nie chcieli realizować transakcji zagranicznych z powodu konieczności użycia do ich obsługi karty kredytowe, myślę, że interesująca.

Od dnia wczorajszego PayPal – system obsługi międzynarodowych płatności internetowych – honorowany przez większość / wszystkich użytkowników Ebay.com oraz kontrahentów na świecie – udostępnił w Polsce możliwość „ładowania” kont w tym systemie za pomocą zwykłego przelewu bankowego, a nie jak się to dotychczas odbywało za pomocą karty kredytowej.

Wszystkich zainteresowanych odsyłam do strony www.paypal.pl po szczegółowe informacje.

Myślę, że takie rozwiązanie znacznie ułatwi nam dostęp do zachodnich replik Smile

Pozdrawiam
Hindus

_________________
„…Dlaczego uparcie nosz? krawat w warunkach polowych? Bo hitlerowiec w krawacie jest mniej awanturuj?cy si?!...”


Ostatnio zmieniony przez Hindus dnia Sob Lis 01, 2008 6:09 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Yossarian



Dołączył: 28 Cze 2008
Posty: 2960

PostWysłany: Sob Lis 01, 2008 10:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ważna informacja, dzięki.
_________________

Historia uczy nas tylko jednego, ?e nigdy, nikogo i niczego nie nauczy?a.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
StuG



Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 231

PostWysłany: Sob Lis 01, 2008 1:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WOW! Czyli ze juz jestesmy w Europie! Laughing
Mimo mego przesmiewczego tonu masz racje Hindus. To wazne info!
Smieje sie bo do nas wszystko trafia z koszmarnym opoznieniem. A ludzi sporo i kupowac chca. Tylko dac im szanse i ebay jest nasz Wink
Pozdrawiam
Wojtek

_________________
Kazdy z nas jest ignorantem!
Oczywiscie kazdy w innej dziedzinie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Sob Lis 01, 2008 5:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Tylko dac im szanse

Myślę, że to właśnie jest ta szansa – przynajmniej w zakresie kontrahentów zagranicznych z Ebay (ale i sklepów internetowych z nim nie związanych) akceptujących PayPal (ale tych już jest w zasadzie przytłaczająca większość, bo system jest naprawdę prosty w obsłudze)…

Pozdrawiam
Hindus

_________________
„…Dlaczego uparcie nosz? krawat w warunkach polowych? Bo hitlerowiec w krawacie jest mniej awanturuj?cy si?!...”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
sebol13



Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 1051

PostWysłany: Nie Lis 02, 2008 11:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!
Ja korzystam z PayPal-a już 2 lata i nie mam z nim żadnych kłopotów jest tylko jedna ważna rzecz a mianowicie dokonajcie chłopaki pełnej aktywacji konta(dodaj:kartę,nr konta określenie statusu konta),ponieważ jeżeli nie podacie wszystkich tych detali, po jakimś czasie konto zostanie zablokowane(po osiągnięcu określonej sumy pieniędzy) i zostaniecie powiadomieni o podaniu kolejny raz swoich detali.

To tyle w skrócie:)
Pozdrawiam
Sebol
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Nie Lis 02, 2008 5:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sebol, w tym rzecz, że nowa funkcjonalność, która została dodana właśnie w PayPal.pl umożliwia dodawania środków do konta przez przelew bankowy – na czym mi osobiście najbardziej zależało – bez konieczności używania karty kredytowej (której wielu z nas z rozmaitych powodów nie posiada), a więc również wprowadzania jej danych do systemu. Czy konto w PayPal bez tych informacji zostanie zablokowane zobaczymy, mam nadzieję, że nie, bo w przeciwnym razie już na dzień dobry będą mieli po tych zmianach jednego użytkownika mniej (czyli mnie, bo jestem pamiętliwy)…Wink

Pozdrawiam
Hindus

_________________
„…Dlaczego uparcie nosz? krawat w warunkach polowych? Bo hitlerowiec w krawacie jest mniej awanturuj?cy si?!...”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
StuG



Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 231

PostWysłany: Nie Lis 02, 2008 9:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja z PayPal'em problemow nigdy nie mialem (ebay i kilka zachodnich E-sklepow ze starociami). Polecam wszystkim tym ktorzy maja watpliwosci. Sam takie mialem i wiem ze czasem fajnie jak ktos z boku zacheci Wink
Tak sobie mysle ze przy okazji tego tematu moze warto wspomniec o innej formie platnosci jakimi sa tak zwane "karty wirtualne". Sa juz dostepne w kilku bankach. Co by nie robic reklamy nie pisze gdzie ale wystarczy wpisac w googlach "karta wirtualna" i wszystko bedzie jasne Wink
Dzialaja mniej wiecej jak telefon "na karte". Czyli przed zakupem nalezy "doladowac" konto odpowiednia kwota. Ocenia sie ze jest to najbezpieczniejsza forma platnosci bezgotowkowej.
W sumie nowosci w PayPal'u to ten sam mechanizm.
No dobra Panowie i Panie (??) teraz czas NA E-ZAKUPY Very Happy
Pozdrawiam
Wojtek

_________________
Kazdy z nas jest ignorantem!
Oczywiscie kazdy w innej dziedzinie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fallout



Dołączył: 24 Cze 2008
Posty: 122

PostWysłany: Nie Lis 02, 2008 9:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Heh wreszcie... będąc niepełnoletnim nareszcie jakieś perspektywy na zakupy poza kontynentalne Smile Wcześniej przez konieczność posiadania karty było to niemożliwe, ale teraz już szykuję pieniążki do przelania na konto Razz

Cytat:
teraz czas NA E-ZAKUPY

Święte słowa! Smile Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Nie Lis 02, 2008 9:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
warto wspomniec o innej formie platnosci jakimi sa tak zwane "karty wirtualne"


Właśnie do obsługi PayPal używam „karty wirtualnej” Razz

Pozdrawiam
Hindus
Razz

_________________
„…Dlaczego uparcie nosz? krawat w warunkach polowych? Bo hitlerowiec w krawacie jest mniej awanturuj?cy si?!...”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Dział ogólny -> Archiwum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum